Bemutatkozás

Minden ami OFF, azaz ami nem a játékhoz tartozik..
Post Reply
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Bemutatkozás

Post by Cormac »

Igaz néhányan már találkoztunk a Republik találkozók alkalmával, de azért nem árt bemutatkozni....nos ezt itt megtehetitek.

Mikre vagyunk kíváncsiak?
- merre élsz
- mik a hobbijaid
- hogy találtál ide
- milyen játékos múltad van
- mik a kedvenc játékaid amikkel játszani szoktál
- milyen suliba jársz/mit dolgozol
...stb.
HappyVicca
Posts: 10
Joined: 2017. April 10., Monday 18:41
Location: Jászberény

Re: Bemutatkozás

Post by HappyVicca »

Sziasztok!

Hamár elég korán "betolakodtam" a fórumra, kezdeném elsőként a butatkozás. :)

Viktória a nevem de jobban preferálom a beceneveket mint a Viki, Vicca stb. A felhaaználó nevem is innen ered.

Általában mosolygós vagyok, innen ered a Happy, a Vicca meg szerintem egyértelmű.

Jelenleg Jászberényben élek és az Electroluxban dolgozom. A munkaköröm meglehetősen unalmas de ennek ellenére elégedett vagyol vele.

A fórumra kb. pár hete találtam rá miközben valami stratégiai játékot kerestem. A Travian, Tribal wars, Ikariam, stb stb mellett ez keltette fel legjobban az érdeklődésem.

Kedvenc játékom nem igazán van, nem találtam még meg az igazit. :)

Ezenkívül imádok a szabadban lenni. Futok, biciklizek amennyit csak bírok de néha csak egy sétára van időm illetve kedvem. Meg persze időnként eljárok szórakozni kultúrált körülmények között. ( se drog, se alkohol, se cigaretta)

Röviden ennyi lenne. :)
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: Bemutatkozás

Post by Cormac »

No szép, az első aki idetalált (úgy, hogy nem hirdettük meg), egy lány.
Szívből gratulálok neked! :)
User avatar
Csaboleon
Olaszország
Posts: 162
Joined: 2017. May 12., Friday 19:59
Location: Budapest

Re: Bemutatkozás

Post by Csaboleon »

No akkor folytatom a bemutatkozást. :)

Csaba vagyok, lassan betöltöm a 35. életévemet. Boldog apa vagyok, egy 6 hónapos tüneményes kisfiú áldott meg sors, aki szinte minden szabadidőmet lefoglalja. Persze, most már egy kis helyet kell szorítanom kedvenc stratégiai játékomnak. :)
Emellett szakgimnáziumban tanítok történelmet és tb-bér ügyintézőnek tanulok. Nagyon örülök neki, hogy ismét beindul a játék. Bár még nagy kérdés, mely állammal kívánok majd játszani. Eddig az olaszokkal és a líbiaiakkal nyomultam. Majd meglátjuk. :)
Image
HappyVicca
Posts: 10
Joined: 2017. April 10., Monday 18:41
Location: Jászberény

Re: Bemutatkozás

Post by HappyVicca »

Cormac wrote: 2017. May 16., Tuesday 10:56 No szép, az első aki idetalált (úgy, hogy nem hirdettük meg), egy lány.
Szívből gratulálok neked! :)
Köszönöm a gratulációt! :D
HappyVicca
Posts: 10
Joined: 2017. April 10., Monday 18:41
Location: Jászberény

Re: Bemutatkozás

Post by HappyVicca »

Csaboleon wrote: 2017. May 16., Tuesday 17:04 No akkor folytatom a bemutatkozást. :)

Csaba vagyok, lassan betöltöm a 35. életévemet. Boldog apa vagyok, egy 6 hónapos tüneményes kisfiú áldott meg sors, aki szinte minden szabadidőmet lefoglalja. Persze, most már egy kis helyet kell szorítanom kedvenc stratégiai játékomnak. :)
Emellett szakgimnáziumban tanítok történelmet és tb-bér ügyintézőnek tanulok. Nagyon örülök neki, hogy ismét beindul a játék. Bár még nagy kérdés, mely állammal kívánok majd játszani. Eddig az olaszokkal és a líbiaiakkal nyomultam. Majd meglátjuk. :)
Aww :3 hogy hívják a picit, szabad tudni?
Thor017
Posts: 1
Joined: 2017. May 14., Sunday 20:53
Location: Hódmezővásárhely

Re: Bemutatkozás

Post by Thor017 »

Üdvözlök mindenkit!

Még mindig Attila vagyok és ha minden jól megy 3 hét múlva megérem a 34. születésnapom. :D

Hódmezővásárhelyen élek és jelenleg mezőgazdaságban dolgozok.
Mostanában sokat kerékpározok napi szinten 10-15 km-t de foglalkoztam az elmúlt időszakban numizmatikával, illetve még érdeklődök a csillagászat és a haditechnika iránt.

Az elmúlt időszakban kisebb-nagyobb kihagyásokkal folyamatosan felnéztem a kezdő oldalra és nagy örömömre végre megpillantottam az új kezdőoldalt is pár kattintás után meggyőztem magam, hogy regisztráljak, jól van vicceltem Republik hiányom van. ;)

A kezdetben a játékban Mexikót irányíthattam utána Svédország, Norvégia, majd ha jól emlékszem Dél-Amerikába Peruba költöztem, illetve többször próbálkoztam Kínával is legutoljára pedig Algériába kezdtem bele. :)

Remélem nem hagytam ki semmit. :D

Online játékokkal nem foglalkoztam mostanában, néhány Early Access túlélős játékkal ismerkedtem meg.

Más most nem jut eszembe átadom a következő személynek az írási lehetőséget.
User avatar
Csaboleon
Olaszország
Posts: 162
Joined: 2017. May 12., Friday 19:59
Location: Budapest

Re: Bemutatkozás

Post by Csaboleon »

Nem titok Viki. :) Kornélnak hívják. :D
Image
User avatar
Yusuf
Posts: 145
Joined: 2017. May 12., Friday 19:44

Re: Bemutatkozás

Post by Yusuf »

Sziasztok! :)
Én mindenképpen a fiatalabb gárdát fogom képviselni. Mikor még beregisztráltam úgy 16 éves lehettem, na azóta már elértem a 21 éves kort :) Gergely/Gergőnek hívnak, elég sok minden történt az életemben ami sok mindent megváltoztatott így végül nem a hegedűvel megyek tovább hosszabb kitérőm után hanem Történelem(Történész) szakra jelentkezek az ELTE-re is, többek között, de azért emelem ki az ELTE-t mert ide szeretném, ha felvennének.

Republikban bár én nem tartozom a nagyon sokat bizonyított játékosok közé annyit lehet rólam tudni, hogy rendszerint az arab világ és a diktatúrák felé hajlok erősen a játékban. (megjegyzem az arab világban nem is sok demokrácia van :D ) Voltam már Egyiptommal, de legjobban a kadhafista Líbiát szerettem. Lettem volna Szíriával is, de pont akkor állt le a játék, egyelőre gondolkozok(úgy hiszem azért időm még van rá), hogy melyik országot választom magamnak, de az arab környezetből kötve hiszem, hogy kiszabadulnék :)

PC-s játékok között is szeretem a stratégiákat, legfőképpen a Paradox Interactive termékeit.

Annyit majdnem elfelejtettem, hogy egyébként gyöngyösi lakos vagyok. :)
Image
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: Bemutatkozás

Post by Cormac »

Sziasztok,

Most jöttem rá, hogy ezen a fórumon eddig még én sem mutatkoztam be....sz'al akkor kezdjük.

Én is Attila vagyok, és már a Republik 7 óta Szigetszentmiklóson élek (úgy tűnik, nem években mérem a koromat, hanem Rep részekben). :roll:

Játékmúltam:
Republik 1-2-3-4-5-6-7-8, glopo 2-3, valamelyik "nemzetek"-re is ránéztem és néha BF4-ezek (főleg hétvégén éjjelente..ha játszom, Republiknet néven összefuthatunk (de sokat ne várjatok ezen a téren mivel néhanapján lődözgetek csak, sokszor béna kacsa vagyok, de legalább ellenfélnek ideális :P)).
Nem onlány játékban örökös kedvenc a Civilization sorozat. A csúcs nálam a 4. rész volt, azóta csak keresi önmagát a sorozat (a videók azért szépek).

Ha már játékokról beszélek, természetesen el kell még mondanom, hogy 2003, azaz a Republik legelső része óta folyamatosan nyomogatom a fejlődés gombot (diplomamunkám az egyik korai rész webes része volt) és ez úgy látszik biztosan ki fog tartani egészen a nyugdíjas koromig.
Megemlítendő még a Novus Mundus projektem (video itt), amelyet financiális okokból jegelni kellett (de megvan a terv, hogyan fogjuk ismét életre csiholni azt is)..

Innen a játékból személyesen ismerem azokat, akik valamelyik Republik találkozón ott voltak és természetesen a Republik korábbi avatarjait is (így Glorius (az elsőszámú), Quedrák, Abdul, TZsolti természetesen, és a többiek, akik most épp nem jutottak eszembe)...büszke vagyok arra, hogy megismerhettem őket, kiváló csapatjátékosok.

Előfordult már köztünk (legalább rövid időre) néhány volt kollégám, barát, így itt volt már velünk Szambo, Hawk és sokszor lehet számítani Imperator játékára is.
Az évek során nagyon sokféle játékos játszott velünk, volt velünk Erdélyből hús-vér politikus (Romániát vitte), de kuriózumként meg kell említenem a katonai suliba járó diákokat is (nekik is örültem), de 14 éves kor körül kezdő játékos is szerencsére ide tévedt (örök hálám érte), aki érettségben sok 20 évest lepipált (igaz előfordult fordítva is, ami már szomorúbb)..és még folytathatnám a sort, sok értékes férfi és nő (fiú és lány) volt közöttünk, talán megnyitunk egy topikot az anekdotázásra, ahol sztorizgathatunk....

Plusz infók, amiket még megosztanék magamról:
Ahogy az a fentiekből kiderült, imádok játékot készíteni/vezetni/mesélni és már több, mint 13 éve megfertőzött a Republik szele. Az ősidőkben, amikor még csak játékos voltam, emlékeim szerint Germany-t vezettem...de hamar be lettem hívva avinak, és a második avi voltam a játékban...azóta mindig az avatari gárdában a helyem.
apuci30
Posts: 2
Joined: 2017. June 15., Thursday 19:40

Re: Bemutatkozás

Post by apuci30 »

Sziasztok!

Újra itt Tamás vagyok Miskolcról friss játékosnak mondhatom mert mióta rátaláltam a játékra azóta.... egy két akciót leszámítva csak várok hogy játszak
Most már 5-es a fiam én meg a regelésem óta 2 évet fiatalodtam :)
Nagy játék guru vagyok főleg stratégiai menedzselős játékok a favoritok pl hoi4 eu4 citys skylines motorsport manager fm széria meg pár fps shooter játék mint batlefield 1 dishonored 2 (ma kezdtem bele és épp ez a játék jutott eszembe) stb....
David
Posts: 18
Joined: 2017. June 18., Sunday 20:50

Re: Bemutatkozás

Post by David »

Sziasztok!

Dávid vagyok (ki gondolná, ugye? :D). Pécsen lakom, OKJ-s gyógymasszőr vagyok, de jelenleg logisztikával foglalkozom. Hozzáteszem, fiatal korom ellenére (26 év) sok helyen megfordultam már, bár furcsán hangozhat, bontogatom a szárnyaimat, próbálom megtalálni a helyemet a mai munka világában. Nem egy egyszerű dolog jól fizető állást találni, ahol meg is becsülnek.

Az efféle stratégiai fórumos játékokat még általános iskolásként fedeztem fel. így lettem annak idején "Nemzetekes". Majd ottani hosszú és kalandos pályafutásom közben/után kerültem át ide, meg ne kérdezzétek mikor pontosan.

Először Törökországot igényeltem, ám nem igazán foglalkoztam a játékkal, ezért inaktivitás miatt elvesztettem az országot. Ezek után Az emírségeket vettem irányításom alá. nem sokan tudják, hogy eme rövid Sejkségem alatt Pakisztántól sikerült némi olajért cserébe hozzájutni egy atombombához :D
Ha jól emlékszem, utána következett Norvégia. Innen már sokan emlékezhetnek rám, ugyanis elég komoly galibát okoztam az országban, lényegében csődbe vittem egy rossz döntés miatt.
Később megfordultam Spanyolországban. Ha nem csal az emlékezetem, akkor eme dicső ország vezetőjeként sikerült rettenetesen az akkori Izraeli vezetéssel összekapni, amiből majdnem háború lett. A legnagyobb sikerem spanyol vezetőként egy furfangos szerződés volt, amivel Gibraltár felett sikerült átvenni a teljes irányítást oly módon, hogy megbéníthattam volna a teljes tengeri kereskedelmet. A cél ez is volt, de sajnos leállt a játék.
Összességében a politikám nem volt túl baráti, főleg nem a NATO-val, az USA-val szemben, lényegében mindig szembementem az árral.

Mostanában World of Tanks-al, Cities Skyline-nal, Farming Simulator 17-tel, Medieval 2 Total Warral és Fifa 15-tel szoktam játszani. Barátkozok a Civ5-zel, de sajnos nekem nagyon ismeretlen terep még, azt se tudom mi hol merre hány méter. EU4 is érdekelne, de azzal sem tudok mit kezdeni, emg egyedül valahogy nem élvezem :D Rules of Nations pedig nagy vágy, de az angoltudás hiánya mindent elront. Fene nekem, hogy németül meg latinul tanultam :D
"Erősnek lenni olyan, mint úrinőnek lenni. Ha bizonygatnunk kell, hogy azok vagyunk, akkor már nem vagyunk azok." - M.Thatcher
"A világon két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. Bár az elsőben nem vagyok biztos." - A.Einstein
BooTy
Posts: 3
Joined: 2017. June 22., Thursday 11:09

Re: Bemutatkozás

Post by BooTy »

Sziasztok!

Gábor vagyok, 29 éves és főkönyvelőként tengetem a napjaimat Budapesten.

A republikra még középiskolásként találtam rá és rögtön magával ragadott ez az egyedi koncepció és játékélmény. Párszor vittem Brazíliát és egyszer Nagy-Britannia és Észak-Írország Egyesült Királyságát.

Brazília akkoriban és hát most se épp a legjobb gazdasági helyzetben volt, de éppen a jelentős belső problémák miatt érdekelt annyira az ország irányítása és rendbetétele. A külpolitikában USA/Nyugat barát politkát folytattam, de az igazi élet nem külföldön, hanem otthon zajlott. Minden erőmmel a korrupció felszámolásán és az esőerdők védelmén, illetve a gazdaság fellendítésén dolgoztam. Úgy gondolom jól úton haladtam addig, amíg az akkori játék tartott.

UK irányítása már jóval barátibb volt de sajnos rövidebb ideig is tartott.

A stratégiai, rpg és fps játékokat favorizálom, de amúgy minden jöhet, ha van benne valami, ami megfog.

Jó újra itt lenni, remélem még idén beindul majd a játék!
User avatar
Alex9
Posts: 18
Joined: 2020. June 19., Friday 9:22

Re: Bemutatkozás

Post by Alex9 »

Sziasztok,

Alex vagyok, idén töltöttem be 30. életévemet. A Republik játékkal már jatszottam meg évekkel ezelőtt, nemrég találtam ide újra, remélhetőleg Németország irányítását fogom átvenni.
Jelenleg egy holland kerékpár gyártó cégnél dolgozok gyártástervezőként.

Szabadidőmet szívesen töltöm a szabadban, kerékpáron, illetve gyalogosan is :) illetve szeretek stratégiai játékokkal játszani, ha éppen nem kint vagyok a természetben :)
Post Reply