Avatari Közlemények

A Republik játék hivatalos közleményei és a játékszabályok. Ha valami, akkor ez a kötelező!
Post Reply
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Avatari Közlemények

Post by Cormac »

Sziasztok itt az új fórumon is!

Először is néhány dolog, amit hasznos tudnod:
- A regisztrációval automatikusan elfogadod a játékszabályban leírtakat.
- Később lehet majd a játék fejlesztési irányairól is beszélgetni, sőt a jobb ötleteket (ha elfogadjuk és megvalósíthatóak), viszont látjátok majd az új részben!
- Ez a honlap is cookie-kat használ, hogy kényelmesebbé tegye a böngészést és lehetővé a játékot. A honlap további használatával automatikusan elfogadod a cookie-k használatát.
- A chat használata megváltozott. A régi fórumon néha már nagyon a béka feneke alá süllyedt a hozzászólások színvonala, így ezt kerülendő most már nem lehet anonym (név nélkül) hozzászólni.
- Elsőnek az OFF topik-ot nyitjuk meg, majd ahogy haladunk egyre közelebb a start-hoz, úgy nyílik meg a többi is.
- Mivel még nem ismerjük (nagyjából sem), hogy mikor tudjuk elkezdeni az új játékot, ezért könnyen meglehet, hogy idővel néhány korábbi játékost behívunk egy kis játékra. Ennek mikéntjét majd később.

C.
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: Avatari Közlemények

Post by Cormac »

Sziasztok,

Régen hallottatok felőlünk, úgyhogy ideje egy kis összegzésnek.

Az elmúlt évben nem várt irányokból értek minket kisebb-nagyobb csalódások, ugyanakkor sikerült haladnunk is a Republik új részének fejlesztésével (több irányváltás is volt a játékmenetet tekintve), és sok friss, hasznos tapasztalatot gyűjtöttünk a játékfejlesztés ipar jelenlegi lehetőségeiről (megtapasztaltuk pl., hogy mekkora kihívás ma jó szakembert találni és mi fontos számukra).

Mint azt a tűzhöz közelebb lévők tudják -és most már ti is-, a projekt mögött van némi tőkénk, melynek növelésén elsősorban én fáradoztam eddig is és ami bármikor bevethető lenne.

A csapatot tekintve a fejlesztésből Karel még a legelején kivált, Trembeczki Zsolti pedig jelenleg is Brüsszelben szerez -számunkra is hasznos- tapasztalatokat.
Így nagyjából (de azért nem teljesen) egyedül küzdöttem tavaly a Republik fejlesztésével.

Mára odáig jutottunk, hogy sikerült egy kicsit növelni a projekt mögött lévő tőkét és elérhető közelségben van megfelelő programozó is, akivel "csak" meg kell állapodni arról, hogy lekódolja amit mi kidolgoztunk és amit mára már agyonteszteltünk. Mint tudjátok, tőlem sem áll távol a programozás (lásd a játék webes felületét), de a teljes munkát egyedül nem vállalom be.

A Republik fejlesztésének menete:
1. Első lépésben egy programozóval karöltve fogjuk a megálmodott játékmenetet működőképessé varázsolni,
2. a kódolás előrehaladtával pedig előtérbe kerülhet a grafikai munka, amire már most több jelentkezőnk van.
3. Amint ideáig eljutunk, akkor fogjuk megszervezni a zártkörű béta és alfa teszteket,
4. majd a megfelelő időben elstartoltatjuk a marketing gépezetet..végül pedig eljön a várva-várt pillanat.

Ez így lett megálmodva, azonban ezt az ütemtervet az élet -eddig- felülírta. Még az első nagyobb pontot sem sikerült elérnünk, pedig az álmok nagyok, hiszen nem csak PC-re és nem csak magyarul tervezzük elkészíteni a játékot.

Az eddigi türelmeteket köszönjük, mi kitartunk, előbb-utóbb pedig jönni fogunk.

C.
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: Avatari Közlemények

Post by Cormac »

Sziasztok,


A fórumon a regisztrációt teljesen kikapcsoltam, aki szeretne csatlakozni, az írjon az email címemre (az oldalon megtalálja).
Az utolsó életjelem óta igen sok víz lefolyt a Dunán és voltak változások.

Jelen pillanatban azt kell mondjam (amit amúgy is sejthettetek), a Republik fejlesztése zsákutcába jutott.
Zsoltiról sajnos nincs hírem már hónapok óta, egyedül kellett fejlesztenem a játékot.

Mára jutottam el oda, hogy sajnos teljesen le kell állnom a fejlesztéssel és ha/amikor lesz társ -és/vagy még tőke- a fejlesztésben, akkor innen folytatjuk.

Azon gondolkodom még, hogy beizzítok egy az új szabállyal működő játékot, a régi weboldal motorjával (mivel nincs kész az új) és így legalább egy minimális játék lesz, szűkös játékosszámmal.

Úgy látom -és főleg emiatt hajlok erre-, hogy többen is ide-idenéztek még ennyi idő múltán is, ami nagy örömet okoz..köszönöm.

Ha kérdésetek/véleményetek van, itt a fórumon feltehetitek.

C.
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: Avatari Közlemények

Post by Cormac »

Sziasztok,

Mint azt tudjátok, ismét fejlesztünk, most egy jóval egyszerűbb játékmenettel bíró, a történetekre fókuszáló Republikot. Többes számban írtam, mert Zsolti is ki fogja venni a részét belőle (amennyire sikerül neki onnan a messzi távolból), bár elsősorban saját ötletemre építünk.

A játékmenet és amit papíron ki lehetett dolgozni az máris készen van (töredelmesen bevallom nem a múlt héten kezdtem) és ahogy haladunk előre, úgy fognak történni a szemmel is látható változások. Mik ezek és milyen sorrendben várhatóak?

- Először is a főoldal (www.republiknet.hu) fog megváltozni, ezután nem csak a Republik játékról fog szólni az oldal, hanem üzleti célok is jelentőssé válnak...persze a játék weboldala és a fórum továbbra is elérhető marad, csak épp kikerül a fókuszból.

- Ez a fórum is változni fog, ahogy haladunk előre, frissítve lesznek a részei, egy idő után lehet megint regisztrálni, jönnek az új játékhoz a kellő topikok, tervezek 1-2 szavazást is nektek, stb.

- Elkészül a webes rész v1.0 verziója egy kis tesztelés után.

- Pár játékossal lehetséges, hogy egy zárt körű tesztelésnek vetjük alá.

- Megtörténik az országok előfoglalása.

- Végül nyitjuk a játékot és megnyomjuk a start gombot, aztán jön a futás meg a sikí...na nem, "csak" a szórakozás. ;)

Ez a terv.

C.
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: Avatari Közlemények

Post by Cormac »

Sziasztok,

Költözünk. A játék ma délután új, modernebb szerverre kerül, ezért a fórum és a teszt felület nem lesz elérhető. A költözés tervezett időpontja: 2019.11.14-én 15:00-15:30-ig.
Amennyiben ezután a fórum nem lesz működőképes, úgy legkésőbb holnap (pénteken) délelőtt megjavítom.

További változások:
Nemsokára a fórum és így a játék is egy új doménre fog költözni (a játék neve azért megmarad), a fejlesztés ott fog folytatódni. Ennek elsősorban technikai okai vannak. Ennek időpontjáról itt tájékoztatlak majd benneteket.

C.
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: Avatari Közlemények

Post by Cormac »

Sziasztok,

- Azért, hogy mielőbb elkezdhessünk játszani, szükségem lenne 1 önkéntesre, akivel alaposan letesztelhetem az új weboldalt és akivel felgyorsíthatjuk a felkészülést az új játékra. Ha van elég időd és érzel magadban affinitást a szabályalkotásra (írásra) és az új weboldal tesztelésére (akkor is ha csak játékos leszel), akkor írj nekem PÜ-t!

- Mivel Zsolti Belgiumban van és mostanában sajnos nem elérhető (de azért remélem minden rendben van vele), hasznos lenne ha valaki besegítene az Avatarkodásba, mert jelenleg egyedül tudom csak befejezni és majd vezetni a játékot. Nem katasztrofális a helyzet, mert legfeljebb lassabban megy majd (ahogy időm engedi), de azért hasznos lenne.

Köszi,

C.
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: Avatari Közlemények

Post by Cormac »

Sziasztok,

Jó hírem van, ez már nem érvényes:
Cormac wrote: 2020. April 3., Friday 15:38- Mivel Zsolti Belgiumban van és mostanában sajnos nem elérhető (de azért remélem minden rendben van vele), hasznos lenne ha valaki besegítene az Avatarkodásba, mert jelenleg egyedül tudom csak befejezni és majd vezetni a játékot. Nem katasztrofális a helyzet, mert legfeljebb lassabban megy majd (ahogy időm engedi), de azért hasznos lenne.
Azaz Zsolti tud jönni, sőt már itt is van. :)

Szép napot mindenkinek:
C.
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: Avatari Közlemények

Post by Cormac »

Sziasztok,

Országlista (ami választható), ma kikerült a "Játékszabályok - Alapvető információk és országválasztás" topikba.

Viszont mivel Zsolti is fog országot vezetni (természetesen szigorúan figyelve az összeférhetetlenségre), így a pályaműket én kérem szépen, mert ő nem láthatja. :)
A pályázatokat már lehet küldeni, viszont értékelés és országkiosztás csak akkor lesz, amint készen leszünk a hátralévő teendőkkel.

C.
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: Avatari Közlemények

Post by Cormac »

Sziasztok,

- Terveink szerint holnap mutatjuk meg a weboldalt, ahol már látni fogjátok az országok adatait is. Ez nagy segítség lehet az ország kiválasztásában.
- Ezután, ha továbbra is mindennel jól haladunk, akkor pénteken már dönteni is fogunk az első pályázatokról, akik azonnal meg is fogják kapni a weboldalon és a fórumban a megnyert nemzetet.
- Addig is amikor érkezik érvényes pályázat, ide kiírom, hogy tudjátok mely nemzetekre pályáztak eddig és hogyan is állunk.
Most a Republik 9-ben is azt a szokásunkat követjük, hogy amint érkezik egy érvényes pályázat, annak tényét közhírré tesszük, majd várunk pár napot a döntéssel, addig van még esélye másnak is, hogy versenybe szálljon az adott országért.

- Van még egy jó hírem:
Megérkezett az ország pályázásához szükséges Terv leírása!
Ezt "A terv megírása" című részben találjátok a Játékszabályok - Alapvető információk és országválasztás című szabály legvégén.

Ne feledjétek, a pályázatokat továbbra is csak nekem küldjétek!

Cormac
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: Avatari Közlemények

Post by Cormac »

Sziasztok,

- Ma a vártnál több feladatom volt, így a nyitás is csúszik egy nappal tovább.
- Érvényes pályázat érkezett az Egyesült Királyságra, Csaboleon-tól.


C.
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: Avatari Közlemények

Post by Cormac »

Cormac wrote: 2020. April 16., Thursday 17:29 Sziasztok,

- Ma a vártnál több feladatom volt, így a nyitás is csúszik egy nappal tovább.
- Érvényes pályázat érkezett az Egyesült Királyságra, Csaboleon-tól.

C.
Újabb érvényes pályázatunk van, ezúttal Japánra Imperatortól.

Tehát érvényes pályázatok vannak:

Egyesült Királyság - Csaboleon
Japán - Imperator

Döntés ezekről 2 nap múlva, szombat délben várható. Addig lehet még ezekre is pályázni.
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: Avatari Közlemények

Post by Cormac »

Újabb érvényes pályázat érkezett, ezúttal Franciaországra Narancstól.

Tehát érvényes pályázatok vannak:

Egyesült Királyság - Csaboleon
Japán - Imperator
Franciaország - Narancs

Döntés ezekről szombat délben várható. Addig lehet még ezekre is pályázni.
Azonban ameddig az első kalapbeli országok el nem keltek, addig még -a szabályok szerint- ezek az országok sem lehetnek játékban.
Emlékeztetőül: "1. kalap: Amíg bármelyik inaktív közülük, egyetlen alacsonyabb kalapból sem osztunk ki országot."
Esetünkben addig nem kezdődhet el ténylegesen a játék, ameddig van szabad ország az 1. kalapból.
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: Avatari Közlemények

Post by Cormac »

Sziasztok,

Szép napunk van, de itt az ideje hogy a három érvényes pályázatot a három nemzetre lezárjam és odaadjam. :)
Ezennel kihirdetem, hogy Csaboleon lett az Egyesült Királyság új vezetője, Imperator lett Japán irányítója, Narancs pedig Franciaországé.

Itt fórumon máris adom az orikat, a weben pedig akkor, amikor nyithatom számotokra is..

Gratulálok nektek!

Kellemes hétvégét mindenkinek!
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: Avatari Közlemények

Post by Cormac »

Sziasztok,

Ma rövid időre megnyitottam a regisztráció lehetőségét itt a fórumon, amelynek köszönhetően azonnal jelentkezett 3 játékos. Üdvözlöm őket!

Érkezett egy érvényes pályázat Tocqueville-tól az Amerikai Egyesült Államokra!



Az országok tekintetében így állunk:

Érvényes pályázatok (melyekre még lehet pályázni):
Amerikai Egyesült Államok - Tocqueville
Erről döntés hétfőn délután várható.

Már elkeltek:
Egyesült Királyság - Csaboleon
Japán - Imperator
Franciaország - Narancs
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: Avatari Közlemények

Post by Cormac »

Sziasztok,

A mai munka elég jól haladt, egy nagyobb feladatot sikerült befejeznem a weben. Ennek én annyira örülök, hogy ezért most írok picit a továbbiakról.

A holnapi napot azzal kezdem, hogy gyorsan átnézem még a weboldalt és javítom a weboldalon lévő országadatokat is, majd felengedem azokat, akik már megkapták az országukat.

Mivel még béta a weboldal, akiket felengedek azokat arra kérem, hogy nézzék át mi hogyan működik, teszteljék le amit csak tudnak, majd írják meg nekem mire jutottak. Az esetleges hibákra fókuszáljatok, de ha irreálisnak éreztek valamilyen árat/adatot, azt is jelentsétek nekem hogy korrigáljunk ahol tényleg szükséges.

Miközben aki itt lesz az teszteli a weboldalt, közben én mindenkinek megírom a haderővásárláshoz szükséges tudnivalókat (remélhetőleg kevés hibát találtok).
Mivel a tesztelés előtt (is) elmentek minden adatot, így ez a néhány óra csak a tesztelésről fog szólni. Utána lezárom a weboldalt (ekkor nem tudtok majd fellépni oda), visszaállítom a kiinduló állapotokat (valamint javítom ahol jogos az igény vagy ahol szükséges), majd indítjuk az éles játékot a weben is!

Miközben már megy a játék, a körváltás kódjait is alaposan leteszteljük és véglegesítjük...de ehhez már nem kell segítség, a háttérben fog megtörténni. Jól hangzik? :)


Majd el felejtettem, pedig fontos: Hétfő délután van, ezért ezennel beiktatom Tocqueville-t az amerikai elnöki tisztségbe!
Amerikai Egyesült Államok - Tocqueville
Gratulálok neki, rögtön kezdhet is!

C.
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: Avatari Közlemények

Post by Cormac »

Sziasztok,

Ma kicsit belassultam, ezért a már tervezettek töredékét tudtam csak befejezni (egy orit sikerült csak majdnem teljesen beállítani, ez édeskevés a teszthez). Így holnapra várható a többi.

C.
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: Avatari Közlemények

Post by Cormac »

Sziasztok,


Érvényes pályázat érkezett Oroszországra, Yusuftól.
Holnap 18:00-ig lehet másnak is megcéloznia egy pályázattal, ha szeretne versenyre kelni.

Érvényes pályázatok (melyekre még lehet pályázni):
Oroszország - Yusuf

Már elkeltek:
Egyesült Királyság - Csaboleon
Japán - Imperator
Franciaország - Narancs
Amerikai Egyesült Államok - Tocqueville

C.
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: Avatari Közlemények

Post by Cormac »

Sziasztok,

- A tegnapra tervezett közös tesztelést átlépjük, így egyből mehet majd az éles játék.
- Érkezett egy érvényes pályázat Kínára is Wuhan tollából, melyet elfogadtam. Aki versenybe szeretne vele szállni, az holnap (csütörtök) délután 15:00-ig ezt még megteheti.

Ezzel bizonyossá vált, hogy -mivel az első kalap elfogyott- napokon belül (amint mindenki felmehet a webre is) nekilendülünk a játéknak!

Érvényes pályázatok (melyekre még lehet pályázni):
Oroszország - Yusuf (döntés ma 18:00)
Kína - Wuhan (döntés holnap 15:00)

Már elkeltek:
Egyesült Királyság - Csaboleon
Japán - Imperator
Franciaország - Narancs
Amerikai Egyesült Államok - Tocqueville

C.
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: Avatari Közlemények

Post by Cormac »

Sziasztok,

- Ezennel Yusuf megkapja Oroszországot. Gratulálunk neki! A fórumon a jogokat hamarosan beállítom neki.


Érvényes pályázatok (melyekre még lehet pályázni):
Kína - Wuhan (döntés holnap 15:00)

Már elkeltek:
Egyesült Királyság - Csaboleon
Japán - Imperator
Franciaország - Narancs
Amerikai Egyesült Államok - Tocqueville
Oroszország - Yusuf

C.
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: Avatari Közlemények

Post by Cormac »

Sziasztok,

A következő országokkal készen vagyok, ezek be vannak állítva a weboldalon (a weboldal elérése most még nem publikus, csak a játékosoknak lett elárulva):

Egyesült Királyság (be van állítva, de a fórumon lévő hiányok miatt nem adhatom még oda UK-t)
Japán
Franciaország
Amerikai Egyesült Államok

Holnap reggel Oroszországgal folytatom a rögzítést, 9-9:30 körül már beléphet Yusuf is.

Amint elkészülök az elérhető országokkal (1-3 kalaposak), utána megírom a haderőket a haderős topikotokba, hogyan tudjátok megvásárolni és kezelni a haderőket a játékban.


Érvényes pályázatok (melyekre még lehet pályázni):
Kína - Wuhan (döntés holnap 15:00)

Már elkeltek:
Egyesült Királyság - Csaboleon
Japán - Imperator
Franciaország - Narancs
Amerikai Egyesült Államok - Tocqueville
Oroszország - Yusuf

C.
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: Avatari Közlemények

Post by Cormac »

Sziasztok,

- Mindenkinek, akik már megkapták az országukat, immár van webes elérése.
-Lejárt a htáridő, úgyhogy Wuhan megkapja Kínát, gratulálunk neki! Kína adatai már fel vannak töltve, csak -értelemszerűen- még Wuhannak nincsen kiosztva a webes jogosultsága.

- A haderős szabályt még nem írtam ki, amint elvégzem a webes országok rögzítését, rögtön megírom mindenkinek a haderős topikotjába, hogyan tudja a haderőit kezelni.


Érvényes pályázatok (melyekre még lehet pályázni):
-

Már elkeltek:
Egyesült Királyság - Csaboleon
Japán - Imperator
Franciaország - Narancs
Amerikai Egyesült Államok - Tocqueville
Oroszország - Yusuf
Kína - Wuhan

C.
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: Avatari Közlemények

Post by Cormac »

Sziasztok,

- Végre ezt is megértük, minden most választható ország feltöltésre került! Azaz ennél több most egy darabig nem lesz, ennél többet nem tudunk vállalni.
A weboldal elérhetősége ennek szellemében mostantól publikus: https://2100.hu

- Ezzel együtt elkészült a weboldalhoz készített segítség, hogy hol, milyen menüket találhattok meg és melyik mire jó. Olvassátok át, érdemes: viewtopic.php?f=8&t=87

- A haderős rész lesz a következő, a hatalmas örömöt okozó játékvezetés -végre!- mellett az országok haderőin dolgozom, mindenkinek egyesével elkészítem a privát topikjába amit tudnia kell a haderőkről. Amint ezzel is végzek, csiszolunk még egy kis körváltós rutint -ez nagyjából a jövő hét második fele-, aztán már válthatunk is. De közben már most zajlanak az események, hajrá!

Összesen tehát így állunk:
Már elkelt nemzetek:
Egyesült Királyság - Csaboleon
Japán - Imperator
Franciaország - Narancs
Amerikai Egyesült Államok - Tocqueville
Oroszország - Yusuf
Kína - Wuhan

Még szabad, választható nemzetek:
Észak-Korea
India
Irán
Németország
Törökország

Jó játékot!

C.
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: Avatari Közlemények

Post by Cormac »

Sziasztok,

- Végre minden játékoshoz kikerültek a haderők, így most már tudtok "bevásárolni" amit lehet.
Akinek segítségre van szüksége, vagy kérdése van az nyugodtan szóljon a privát topikban.
Addig is két tipp: az élőerő (katona) és a pont külön számolandó; jó ötlet a "joker" bármire felhasználható pontokat a végére hagyni, érdemes előbb a haderőtípusok pontjait elkölteni!

- Most a haderős szabályt véglegesítem, aztán kirakom -ez várhatóan holnap lesz. Aztán ahogy fogynak a teendőim, én is jobban tudok majd eseményeket és gondokat kreálni nektek...khmm akarom mondani játékot vezetni! :)

- Látom, ti is aktívak vagytok, örülök neki! Csak így tovább! :)

Hajrá!

C.
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: Avatari Közlemények

Post by Cormac »

Sziasztok,

Tegnap egész nap net nélküli voltam (a vihar ellőtt valamit ami áramot adott itt a környéken), ezért nem tudtam haladni, sorry.
- Hamarosan érkeznek a haderős szabályok, amiben benne vannak hogy az egységek mit jelentenek és hogyan lehet őket fejleszteni, valamint hogy milyen utasításokat lehet nekik kiadni. Ezt még nyugodtan megvárhatjátok a haderőtök leadásával.

C.
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: Avatari Közlemények

Post by Cormac »

Sziasztok,

- Némi plusz magyarázat került a szárazföldi haderős egységekhez (járművekhez).
- Mindenkinél naprakész lettem, így nekiállok a haderős nap teendőihez, azaz ellenőrzöm és jóváhagyom a beküldött haderők összetételét.

C.
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: Avatari Közlemények

Post by Cormac »

Sziasztok,

Jelenlegi állapot és mi várható:
- A körváltós kódok utolsó simításait végzem, ezzel ma-holnap elkészülök.
- Hétfőn-kedden (esetleg szerdán ha túl sok elvégzendő munkám jönne) tesztelem a körváltás kódokat, aztán ha minden jól megy akkor a hét közepén áttöltöm az éles webre, onnantól kezdve csak rajtunk múlik mikor váltunk kört.
- Eközben mindenkihez benézek és ahol elmaradásom van, pótolom (elsősorban haderős kérdéseket/véglegesítéseket, projekteket és a megkezdett események folytatását látom mint teendőket).
- A hét elején lesz új fejlemény is a Republik világában, megmozgatjuk kicsit az állóvizet.
- A jelenlegi VP (VilágPiac) raktárából többször kifogyott az energia (gyerekkori nevén "olaj"), de aki még venne, annak sem kell aggódnia, mert van még pár ország akiknek a termelése eddig még nem jelent meg teljes mértékben a piacon és ezek a körben mindenképpen kikerülnek. Előre természetesen nem árulhatom el mikor kerülnek ki az új megvehető nyersanyagok, de az már biztos, hogy (ahogy régebbi játékban is volt), nem egyszerre kerülnek ki, hanem több részletben. Ez mostantól is így lesz. Tehát érdemes mindig követni a VP készletének változásait.
- A következő körváltás a fentieket követően, jövő hét második felében várható.
- A körváltást követően pedig megvizsgáljuk, hogy mennyi nemzetet tudunk a jelenlegi felállásban elvezetni avatarként, ettől függően fogunk új játékosokat is beengedni a játékba.

Ez várható tehát, de megosztok még veletek néhány érdekességet a Republik 9-es játék körváltásáról, ami eddig még nem (vagy csak részben) volt a játékban.
- Minden nemzet a vezetőik nélkül (azaz tőletek függetlenül) is egy független entitást jelentenek.
SMC (stabilitás,morál,korrupció), ISZ-ek, Tudományos szint, infrastruktúra, termelések, fogyasztások.
Ezekben az értékekben az a közös, hogy minden körváltáskor a cselekvéseitektől és a játékbeli eseményektől függetlenül is változhatnak. A társadalomban bármikor létrejöhet egy jelentősebb fejlesztés (=több termelés, vagy növekszik egy Ipari Szint (ISZ)); új (a játékban amúgy nem megjelenő) technológiai kutatás realizálódhat (+Tudományos Szint), vagy egy gyökeresen új infrastruktúrát fejlesztő megoldást használnak az országban (+infra), de lehet hogy a vártnál gyorsabban használónak el az utak a rossz karbantartás miatt (-infra), vagy elavulnak bizonyos megoldások (-termelés), netán egy régióban egy ipari balesetet követően a helyi hatóság rendkívül rosszul kezelte a lakosság amúgy jogosan felmerülő igényeit és emiatt nagymértékben romlik a lakosság morálja (-morál)....és még lehetne folytatni a sort.
A lényeg, hogy a körváltáskor számolni lehet ilyen váratlan változásokkal is. Tipp: emiatt a tervezett büdzsét ne vegyétek készpénznek, mindenhol érdemes egy kis pluszt rászámolni!

C.
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: Avatari Közlemények

Post by Cormac »

Sziasztok!


Köszönjük a türelmet, végre felkészültünk a körváltásra. Ez annyit jelent, hogy mostantól begyorsulunk, még ebben a körben (még a napokban) lesz 1-2 világhír, aztán jövő hét elején körváltás! :)
Ha bárkinél elmaradásunk van, jelezze nekem PÜ-ben.

C.
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: Avatari Közlemények

Post by Cormac »

Sziasztok!

Tegnap estére sikerült minden felismert hibát kijavítani, majd a mai váltásnál szembesültem vele, hogy még nem teljesen jó, mert volt akinél az eco-t totál máshogyan számolta, mint ahogyan kéne (csak nála). Végül kiderült, hogy nem a kódokban volt a hiba, így sikerült hibátlanul váltani a kört.

Tehát most végre megszületett az első sikeres körváltás, a web ismét elérhető!
A VilágPiac természetesen még nincsen nyitva, valamint az összesítésben láthatjátok majd az országotok változásainak okait. Ha bárhol hibát véltek felfedezni, jelezzétek PÜ-ben.

Néhány érdekesség / jó tudni:
- az országok adatainál a tervezett profitba beleszámoljuk a csúszkák utolsó beállításait is, így akár minden körben teljesen más publikus eco profit látható;
- új feature (ficsőr) lett sikeresen bevezetve: akik nem költenek a technológiai fejlesztésekre semmilyen állami támogatást, azoknál is haladnak a kutatások, csak nagyon lassan;
- minden körváltásnál történnek véletlenszerű változások az országok adataiban (ezeket a "gép dobja", ezzel is szimuláljuk az országon belüli folyamatos változásokat), ezek pontosabb mibenlétét -ahogy korábban már megszokhattátok-, a körzárás utáni összesítésben láthatjátok majd.

Folytatódjék tehát a játék! :)

C.
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: Avatari Közlemények

Post by Cormac »

Sziasztok!

Tocqueville-nek sajnos túl kevés ideje van, ezért úgy döntöttünk, hogy felajánljuk Imperatornak, hogy ha ír egy minden igényt kielégítő pályázatot, akkor az övé lehet az USA.
Az első körben Japánnal igen jól játszott (figyelem, elég jól startolt, érdemes lehet elvinni Japánt!), ráadásul évek óta velünk játszik ő is és ismerjük őt, tudjuk mire képes, ráadásul korábban is szeretett volna már az USA-ba menni, ezért úgy gondoltuk, hogy mivel most megérett egy váltás, felajánljuk neki a lehetőséget.

A pályázatát ma Zsolti és én is elfogadtuk (szép lett), így holnaptól Imperator beülhet az USA vezetőjének székébe. Gratulálunk neki! :)

Ez persze azt is jelenti, hogy Japán ezennel felszabadult, kikérhetővé vált.

C.
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: Avatari Közlemények

Post by Cormac »

Sziasztok!

Egy kis webes soron kívüli munka hátráltatta az események alakulását, de már-már túl vagyok rajta és utána tudjuk folytatni az eseményeket.
A web most már (ismét) jól számolja a köv körre tervezett nyersanyagokat, ennek örömére enyhe sárga hátteret kapott a jobb áttekinthetőség kedvéért, valamint még két helyre kiraktam ezeket az értékeket, hogy jobban szem előtt legyen.

C.
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: Avatari Közlemények

Post by Cormac »

Sziasztok!


Örömmel jelentem be, hogy a korábban USA-t vezető Tocqueville mostantól Nigériát vezeti. A pályázatát elfogadtuk.

Alex9-től viszont nagyon várjuk a kiegészítést a pályázatára (Németország).


C.
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: Avatari Közlemények

Post by Cormac »

Sziasztok!


Örömmel mondhatom, hogy már látható a weboldalon a teljes technológiai háló, így egy kis plusz munkával tudtok tervezni.
Megtaláljátok a KUTATÁS / TECHNOLÓGIAI HÁLÓ menüpontban.

Jó hír még, hogy elég szépen alakulnak az ingame események, úgyhogy úgy érzem, már teljes gőzzel dübörgünk. :)
A ma kezdődő hétvégén annak, akinek még van elmaradása, még tudja pótolni, jövő héten váltunk és teljes gőzzel megyünk tovább.

Ennek folyományaként mostantól figyeljük az inaktivitásokat is, tehát akit inaktívnak érzünk a kikért országához képest, azoktól elvesszük (főleg, ha jelentős országról beszélünk és fontos lenne, hogy aktív legyen).

Jó játékot!

C.
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: Avatari Közlemények

Post by Cormac »

Sziasztok!

Alex9 megkapta Németországot, gratulálunk neki!
A fórumon már megkapta a jogosultságát.

Jó játékot!

C.
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: Avatari Közlemények

Post by Cormac »

Sziasztok,

Wuhan sajnos nem tud eléggé aktív lenni (legalábbis a Kínához elvárt szinten nem), ezért elvettem tőle az országot.
Kína egy profi pályázattal ezennel kikérhetővé vált (de csak olyan kaphatja meg, aki már játszott velünk és tudjuk, mit várhatunk tőle).

C.
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: Avatari Közlemények

Post by Cormac »

Sziasztok,

- Kivettem az energia szállítási korlátot a képletekből, így most már csak az általános szállítási kapacitás szabja meg, hogy mennyit tudtok vásárolni a VP-ről (no meg természetesen az aktuális VP készlet is).
- Rendben megtörtént a körváltás, mostantól 2015/3 van!
- A VP (VilágPiac) még zárva tart, ma/holnap nyitni fog, miután kikerül a gazdasági körváltásról szóló Világhír.
- Ezután menetrendszerűen ismét érkezni fog az Összesítő, azok hatásait ahogy eddig is, akkor fogjuk beállítani. (Az esetlegesen elkészült kutatásokat is legkésőbb akkor állítjuk be.)
- Nyitva a web, lehet játszani!

C.
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: Avatari Közlemények

Post by Cormac »

Sziasztok,

- Elkészült & kiírtam a kör végi összesítőt.
- Az összesítőben már negatív hatásokat kellett osztanom a túl kevés újságírás, vagy a passzív játék miatt. Tudom hogy nyár van, ezért nincsenek és nem is lesznek irreális elvárások (a játékban fontosabb ennél pl. a szövetségek topikjai)...csak jelzésértékű a -1 népszerűség kiosztása.

C.
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: Avatari Közlemények

Post by Cormac »

Sziasztok,

Nyaralás okán most egy héten át pihenés van.

Találkozunk hétvége után!

C.
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: Avatari Közlemények

Post by Cormac »

Sziasztok!

Nos véget ért a nyaralásom (elvileg feltöltődve kellett volna visszatérni), de a lényeg hogy itt vagyok, úgyhogy ismét beindíthatom a játék motorját, pörgessük vagy csapassuk, kinek hogy tetszik! :)
Előbb azonban el kell mondanom valamit nektek, ami titeket is érint (remélem tetszeni fog).
Amíg a csillagtúrát nyomtuk a családdal, volt alkalmam alaposan átgondolni hogy hogyan folytassuk és mi legyen a Republikkal. Mert azt éreztem, hogy lehetne még jobb.
Érdekes módon éppen az Istállóskői-barlangba érve állt össze a dolog (ez egy ősember barlang a hegy tetején, jó túra oda feljutni), mindenkinek ajánlom, megéri.

Az eddigi játékmenet részemről úgy nézett ki, hogy ha volt valamilyen akció/esemény a játékban és kedvem + időm is volt, akkor azt amennyire csak lehetett részletesen kijátszottam. Mivel a saját élvezeti faktoromat helyeztem előtérbe, így nem maradt idő a megcélzott 1-2 hetes körváltásokra.
Így viszont -bár én nagyon élveztem a dolgot-, valószínűleg nem mindenki volt vele ugyanígy és emiatt az új játékosok beengedése is csorbát szenvedett.

Arra jutottam ott fent az ősemberbarlangban - pontosabban szólva: addigra szilárdan eltökéltem -, hogy ettől kezdve a játékmenetnél a körváltások hossza lesz a legmagasabb prioritás részemről, nem a saját szórakozásom. Persze ha ezen felül jut lehetőség kijátszani jobban az akciókat/történéseket az rendben van, de nem szeretném ha többet a játékmenet rovására menne.
Amikor felpörgetjük a játékot és érezhető lesznek az országaitokban a változások is, akkor több játékost is elbírunk majd, jöhetnek újak.
No nincs több rizsa, csapjunk a lecsóba!

Apropó, remélem nektek is jól telik a szünet és mindenki jól van!

Először átnézek mindent, miről maradtam le és válaszolgatok a leveleitekre..aztán nyomjuk tovább.


Jó játékot!
C.
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: Avatari Közlemények

Post by Cormac »

Sziasztok!

Lassan kijövünk a nyárból, így nekem is több időm lesz a Republikra. :)
Ezért mostantól lehet bárkinek regisztrálnia, de csak a szabad országok kérhetőek ki a szabály szerint.
Körváltás jövő hét közepén lesz, akkor lesz elegendő időm megtenni a szükséges ellenőrzéseket.

C.
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: Avatari Közlemények

Post by Cormac »

Sziasztok!

Sikeresen megtörtént a körváltás, már ki is került a teljes összesítő és nyitva a web.
Narancstól inaktivitás miatt el kellett vennem Franciaországot.

Induljon a 2015/4!
Jó játékot!
:)

C.
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: Avatari Közlemények

Post by Cormac »

Sziasztok,

Érvényes pályázat érkezett Iránra Lelkiismeret-től. Pár napon belül megkapja Iránt.

C.
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: Avatari Közlemények

Post by Cormac »

Cormac wrote: 2020. September 9., Wednesday 15:33 Sziasztok,

Érvényes pályázat érkezett Iránra Lelkiismeret-től. Pár napon belül megkapja Iránt.

C.
Sziasztok,

Lelkiismeret megkapta Iránt, gratulálok neki!


C.
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: Avatari Közlemények

Post by Cormac »

Sziasztok,

Igyekszem felvenni mindenkinél a fonalat és folytatjuk.
Már sikerült pótolnom, ahol elmaradásom volt...ha tudtok még, kérek PÜ-t.

C.
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: Avatari Közlemények

Post by Cormac »

Sziasztok,

Ha nehézségek után/mellett is, de azért folytassuk.
- Narancs visszatért Párizsba, onnan folytatja, ahol abbahagyta.
- Zsoltival beszéltünk róla, hogy lehet hogy jobb lenne a körváltással dátumot is váltani 2021-re (hogy ne legyen előre "sejtett" IRL amúgy megtörtént eseménysorozat), de még nem döntöttük el, hogy lesz-e ilyen.
- Zsolti igyekszik visszatérni, de még nem tudom mennyit tud vállalni (remélem Nigéria mindenképpen marad).
- Legkésőbb a jövő hetet követő hét elején, tehát 19-én vagy 20-án szeretnék kört váltani, így ez lett beállítva a weben a várható körváltás idejének. Addig is igyekszem még pörgetni kicsit a játékbeli történéseket (remélem minél több idő lesz rá).

C.
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: Avatari Közlemények

Post by Cormac »

Sziasztok,

Megtörtént a körváltás, megnyílt a web és a VilágPiac is.

Az eddigi automatikus szimulációkon kívül (mint pl. a kimerülés, a lakosság változása, vagy a haderő morálváltozásának szimulálása) egy új szimulációt vezettünk be.

Ha az ország adatainál láttok némi változást, akkor annak a magyarázatát a kör végi összesítőben találjátok majd meg.

Mostanra érzem azt, hogy megfelelően működik ez a rész, a program a körváltás során minden országnál dob egy-egy esélyt az adatok változására. Ez szimulálja az országban lévő gazdasági szereplők (háttérerők) tevékenységeit. Ez a szimulálás azonnali és a gép dobja, nincsen ráhatásunk (az összesítőben ettől függetlenül meg lesz magyarázva).
Ilyen adatok lehetnek: stabilitás, morál, korrupció, infrastruktúra, ISZ-ek, Tudományos Szint, BO szintek

Részben már eddig is így működött a körváltás, csak amíg finomodott a rendszer, addig nem volt megmagyarázva.

Ezen a random (véletlenszerű) változáson felül a rendszeresen érkező "KÖR VÉGI ÖSSZESÍTŐ"-ben még érkezni fognak további hatások is, amelyek az előző köri játékotok szerinti hatásokat és a játékbeli események hatásait jelenítik meg.

A kutatások változásai is csak az összesítőben lesznek elszámolva (tehát ha sikerült kifejlesztened valamit, akkor csak az összesítőnél kapod meg).

Ezektől függetlenül lehet játszani, használhatjátok a webet is.

C.
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: Avatari Közlemények

Post by Cormac »

Sziasztok,

Főleg miattam, de annyira lelassultunk, hogy ez a toporgás nagyon kevés (egy hét alatt sem sikerült megcsinálnom a körváltás utáni összesítőt)....így egyszerűen nem tudok minőségi játékot nyújtani nektek.
Emiatt változtatásra kényszerülök/kényszerülünk.

A Republik 9 játékot ezért ezennel nagy sajnálattal, de leállítom. Van már elképzelés mi legyen, Zsoltit már beavattam és szeretnélek titeket is bevonni a döntési folyamatba...ezért ha tehetitek, nézzetek ide a jövő héten minden nap!
Lesz egy új -egyenlőre csak a játékosoknak belépve látható- topikunk a részletekről...
Majd ide kiírom, amint elérhetitek ezt a topikot (nem kell feleslegesen belépnetek, elég ha néha ide néztek).

Nagyon hiányzik a játék, úgyhogy sietünk..

C.
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: Avatari Közlemények

Post by Cormac »

Sziasztok,

Srácok őszintén, nem tudom hogy maradt-e bennem annyi erő, hogy belátható időn belül (kb. egyedül) végigcsináljam az új játék elkészítését.
Ezért szavazásra bocsátom a kérdést, mit szeretnétek?

- Játsszunk egy könnyített Republikkal (max. 2-3 játékossal, 1-2 hetente körváltással amíg nem lesz új aktív avatar).
- Inkább megvárjuk az új játékot és azzal játsszunk majd.

Szavazás a "KÉRDÉSEK /a Republik játékkal kapcsolatban/" topikban, egy héten belül minden regisztrált tag szavazhat.
A szavazás január 28-án 11:37-kor zárul.

C.
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: Avatari Közlemények

Post by Cormac »

Sziasztok,


Erős honvágyam van....szeretnétek játszani?
Játsszunk egy könnyített Republikkal (pár játékossal, 1-2 hetente körváltással)?
Cirka 1 hét alatt előkészíthetem a játékot, ki csatlakozik?

Nem hiszem, hogy túl sokan nézünk ide napi szinten, úgyhogy írjatok nyugodtan a chatbe, átlátható lesz úgy is.

C.
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: Avatari Közlemények

Post by Cormac »

Sziasztok,

Úgy számolom, hogy kb egy-másfél hét múlva kezdhetünk el játszani.

Ütemterv

- Hétfőn hosszabban átbeszéljük Zsoltival, mennyire tud benne lenni az eljövendő játékban és várhatóan döntünk, hogy milyen időben kezdődjön a játék (vagy felajánlunk 2-3 időt és ti szavazzátok majd meg). A 2020-as kezdet esélyesnek tűnik, hogy vagy az lesz végül, vagy szavazható.

- Közben már elkezdtem átnézni a webes motort és felrakni egy utolsó fejlesztési állapotot, aminél viszont még érhet meglepetés. Ugyanis amikor utoljára terveztük-fejlesztettük a játékot (még 2020-ban), akkor nekikezdtem átgyúrni a motort és el is jutottam valameddig. A terv, amit anno el akartunk érni, ígéretes volt. Most átnézem hol tart az a webmotor és az állapotától függ, milyen funkciókkal bíró játékot tudunk kezdeni.

- A hét elején kiderül majd, hol tartunk és mik a lehetőségeink, attól függően tervezzük majd meg a feladatokat...készítek egy feladatlistát és valószínűleg titeket is bevonva, megmutatom majd, így láthatjátok hogy haladunk.

- A héten tehát eldől majd, mikori dátummal kezdünk, utána viszont elkezdjük átgyúrni a szabályokat, ahol kell. Az elsők között lesz az ország kikérés is, így hamar dönthettek, hogy melyik orit vállalnátok. Esélyes, hogy a kalapos rendszer marad, kellenek a nagyok. Szükség esetén a korábbi pályázatot is át tudom küldeni aki kéri PÜ-ben (persze csak a sajátot), hogy ne kelljen gyökeresen újat írni.

C.
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: Avatari Közlemények

Post by Cormac »

Sziasztok,

Ahogy ígértem, konkrétumokkal jöttem. :)

ÜTEMTERV

A startig hátralévő feladatok a következők (nagyjából sorrendben):
- fórum topikok tisztítása: ELKEZDVE, 80%
- fórum jogosultságok és topikok beállítása (új országok kiosztása mostantól folyamatosan kezdésig): ELKEZDVE, 90%
- weboldal beállítása (el fogom tüntetni a weboldalról az üzeneteket): KÉSZ
- weboldal beállítása (HADERÕK rész beállítása (kódolás)..ez a legnagyobb munka): ELKEZDVE, 45%
- fórum szabályok átnézése, módosítása: ELKEZDVE, 95%
- weboldal: adatok felrögzítése: NINCS ELKEZDVE
- weboldal: végső finomítás, tesztkörök: NINCS ELKEZDVE


Ez azt jelenti, hogy jövő hét elején-közepén tudunk kezdeni.

ÚJ JÁTÉK

A játékot 2020-ban kezdjük, tehát új játékot kezdünk. Így elvésznek az újságok, követségek, nem kellő topikok is. Mivel komolyabb változások nem lesznek, a játék neve ezzel szemben nem fog változni, marad: Republik 9.

ORSZÁGOK ELŐVÉTELBEN

Ahogy pedzegettük már, a 2020-as év végén lejátszott játékban résztvevőknek lehetővé tesszük, hogy elővételben rátehessétek a kezeiteket azokra az országokra, amelyet akkor irányítottatok. Aki így tesz, annak nem kell pályázatot írnia. Minden más esetben természetesen kelleni fog pályázat is.
A döntésre adunk határidőt is, május 12-e csütörtök dél. Eddig jelezzétek privát üzenetben nekem, ha ugyanazzal az országgal játszanátok (vagy ha biztosan nem).

Elővételben lefoglalható:
Oroszország - Yusuf MEGERŐSÍTVE
Egyesült Királyság - Csaboleon MEGERŐSÍTVE
Franciaország - Narancs
Amerikai Egyesült Államok - Imperator VISSZALÉPETT
Nigéria - Tocqueville
Németország - Alex9
Irán - Lelkiismeret

A játékban játszható országok (csillaggal azok, amelyekhez kiváló pályázatokat várunk):
1. kalap: globális nagyhatalmak, amelyeknek mindenképpen játékban kell lenniük. Amíg bármelyik inaktív közülük, nem osztunk ki más országot.
• Egyesült Államok*
• Kína*
• Oroszország* - Yusuf

2. kalap: az összes többi ország közül azok, amelyeket behozni tervezünk. (Kirívóan profi pályázat esetén az itt fel nem soroltak is kikérhetőek.)
• Egyesült Királyság* - Csaboleon
• India*
• Irán
• Németország
• Franciaország
• Észak-Korea*
• Japán
• Törökország
• Magyarország*
• EU-s intézmények (a játékosnak az EU-s intézményeket kell képviselnie, ennek a szervezetnek kizárólag fórumbeli jogai vannak, web tehát nincs)


Érdeklődőnk van:
• Kína*
• Egyesült Államok*
Post Reply