Stellaris

Minden ami OFF, azaz ami nem a játékhoz tartozik..
Post Reply
User avatar
Yusuf
Posts: 145
Joined: 2017. May 12., Friday 19:44

Stellaris

Post by Yusuf »

A Stellaris a Paradox Interactive által megalkotott, szerintem jelenlegi PC-s játékok piacán az egyik legjobb hanem a legjobb űrstratégia. Számos lehetőség tárul elénk a játékban. Birodalmunkat és fajunkat magunk tervezhetjük meg annak minden tulajdonságával együtt. Kezdve egészen attól, hogy milyen bolygón lakik az adott faj, milyen kormányzattal szokásokkal és tulajdonságokkal rendelkezik a zászlónk és a bemutatkozó szövegünk megszerkesztéséig. Így igazán magunkénak érezhetjük általunk kreált Impériumot... vagy Köztársaságot... vagy Központi tudat által vezérelt fészket? :D A játék mechanikáját nem írnám le itt, majd a később közölt kis történeteim során szeretném megmutatni nektek. Remélem a történeteim néhányotoknak meghozza a kedvét a játékhoz. :)
Előre láthatólag az emberi fajt rögös és hosszú útját kezdjük meg a galaktikus dominancia felé a fenséges és dicsőséges Császár vezényletével. (Igen, aki ismeri a Warhammer 40k-t annak lelövöm a poént hogy ahhoz hasonló emberi birodalmat tervezek.

Viszont előtte itt egy ízelítő kép egy még barátibb emberi játékomból, a Föld Egyesült Nemzeteinek egyik kolóniájáról:
Image
Image
User avatar
Yusuf
Posts: 145
Joined: 2017. May 12., Friday 19:44

Re: Stellaris

Post by Yusuf »

Faj neve: Ember
Birodalom: Terran Impérium
Államforma: Autoriter, Teokratikus Monarchia (Divine Empire a játékban)
Kormányzati ethoszok: Fanatikus Xenofób, Autoriter, Spiritualista, Militarista
Társadalmi tulajdonságok: Birodalmi Kultusz(A császár élő Istenként való imádata), Fundamentalizmus, "A kiválasztottak" (majd később megjegyzésben leírom, ez csak egy moddal lehetséges, kvázi bónuszpontokat és egységpontokat kapunk a rabszolgasorba taszított idegenekért)
Faji tulajdonságok: Szorgos (+10% ásvány termelés), Pazarló (+20% fogyasztói cikk igény) Gyorsan tanul (+15% tapasztalat szerzési pont a vezetőknek)
Megjegyzés, használt modok:
Planet Diversity(sokkal több féle bolygó típust rak be, akár olyan egzotikusakat is mint Ammónia alapú világok, vagy örök jég fogságában lévő sarki bolygókat)
Ethics and Governements Rebuild (Többféle választható ethosz, többféle kormányzati forma, kissé átdolgozott frakció rendszer)
Sol System Expanded (Kiterjesztett, valószerűbb naprendszer, még az elméletileg létező "Planet Nine" is helyet kap naprendszerünkben)
Human Emblems ( az emberiség történelméből jól ismert szimbólumok, plussz pár jelkép a sci-fi világából ami emberekhez köthető)

Beállítások:
Image

A kormányzati ethoszok és a faji tulajdonságok szimbólumai, kis rövid bemutatkozás angolul(megjegyzem van magyarítás is, de az újabb verzióval néhol bugos) ami a faj bolygó preferenciájától és a kormányzati, társadalmi ethoszoktól függ:

Image

A játékot ezentúl egy Birodalmi Tanácsadó szemszögéből fogom elmesélni, aki a Császár egyik legfőbb bizalmasa, így mind a Császár személyiségét illetően, mind a Birodalom akár még titkosabb intrikáit illetően is teljesen tájékozott. A bejegyzsek nyilván nem naponta lesznek, (játékbeli) évente pár mely elmeséli a történetet, bemutatja a Birodalmat stb... Remélem tetszeni fog nektek. Kezdjünk is bele :)


Angelos Maximus Birodalmi Főtanácsadó napló bejegyzése

Dátum: 2200.01.01

Napló bejegyzés címe: Új horizontok régi intrikák

"Csillagidő 2200.01.01, Dicsőség a szentséges Császárnak dicsőség az Impériumnak!
Őfensége nem vett részt túl hosszú ideig a Palota újév váró ünnepségén. Alighogy elütötte az éjfélt az óra fenséges urunk nyugovóra tért. Jól tudom, hogy ezt minden bizonnyal pár tábornok és szenátor sérelmezi magában, még ha ezt nem is meri kimutatni, hiszen köztudott a Palota belsőbb köreiben, hogy az újévi ünnepség tökéletes alkalom arra, hogy az új évben nagy álmokat dédelgető katonai és politikai személyiségek a császárnak való hízelgéssel próbáljanak előrébb jutni. Az ok azonban nem az volt, hogy Őfenségének ne lett volna türelme a hízelgő és bájolgó politikusok szavait hallgatni, hanem nagyon komoly ügyben kellett ma délután tanácskozni neki a Birodalmi Főtanáccsal. Azzal a Főtanáccsal mely az Impérium legfőbb vallási és katonai vezetőiből áll össze, egy 12 tagú tanács 6 vallási és 6 katonai vezetővel, mely körbe csak a legbefolyásosabbak kerülnek be, kiket csakis a Császár választhat ki. A jelenlegi tanácsot nagy részint még azon emberek alkotják akiket Gregorius Flavius édesapja Titus Flavius nevezett ki. Míg a vallási vezetők a konzervatív addig a katonai szárny a liberálisabb irányvonalat képviseli. *kódolt bejegyzés* Az uralkodó várhatóan nem sokáig fogja tűrni a jelenlegi tanács maradi és konzervatív vallási vezetőit. Titus Flavius köztudottan gyenge vezető volt akinek ugyan kijárt a "Császár kultusz" által kijáró Isteni tisztelet, de erősen befolyásolva volt a Birodalom Főpapjai és Inkvizítorai által.Uralkodónk fiatalként több évig szolgált a Birodalmi Csillagflottánál elkötelezett híve a katonai fejlesztéseknek és az expanziónak és mély kapcsolatokkal rendelkezik a vezérkarban úgy hiszem tehát a Főtanácsban helyet foglaló Pontifexek és Inkvizítorok nem sokáig fogják húzni , ha továbbra is gátat próbálnak szabni az uralkodó törekvéseinek. *kódolt bejegyzés vége*

Image

Őfensége szokásához híven reggel 7 órakor kelt. Mondhatni se nem túl korán, se nem túl későn. Mint ahogy eddig is ezt a napot is reggelijének elfogyasztásával és a holovíziós csatornák összefoglalt adásait tekintette meg. Az Imperial News Network, a Birodalom egyik legmeghatározóbb, mondhatni állami hírcsatornája már napok óta csakis az Alpha Centauri III-es bolygóval foglalkozik mely az Alpha Centauri rendszerben található meg. *kódolt bejegyzés* Talán kicsit több kreativitás is beleférhetne a Birodalmi Csillagászati Kutatóintézet munkatársaiba. ami a bolygók elnevezését illeti.. *kódolt bejegyzés vége* A bolygó nagyon hasonló klímával rendelkezik mint ahogy a Terra, és az egyre súlyosbodó túlnépesedési krízissel szemben kiváló megoldás lehet ezen új bolygó kolonizálása. Az emberekben egyszerre van hatalmas lelkesedés ám a félelem is helyet kapott szívükben. Vajon milyen Istentelen kreatúrák lehetnek ezen a bolygón? Több Inkvizítor és Pontifex elképzelhetetlennek tartja azt, hogy bármiféle intelligens élet kialakult volna azon a bolygón, de ha mégis akkor azt szerintük minél gyorsabban ki kell purgálni, hiszen csakis a szent fajnak az emberiségnek van helye galaxisunkban. Bár kétségtelen személy szerint én sem rajongok a xenók ölelgetéséért, de arra kértem még az előző nap a császárt, aki hajlott az ötletemre, hogy ne hozzunk elhamarkodott döntéseket. A helyi élővilág, melyet egyre több kutatás erősít meg, hogy létezik és eléggé jól felépített, kipusztítása könnyen akár lakhatatlanná is teheti bolygót. A fanatizmus pedig könnyen romba is döntheti akár egész fajunk sorsát is.

Az Alpha Centauri naprendszer elhelyezkedése a galaxisban:

Image

Az első magas felbontású Ulta-HD kép melyet a Voyager-V űrszonda készített az Alpha Centauri III-ről, a bolygó körül létrejött aszteroida gyűrű kiváló ásványi anyag lelőhelyként is szolgálhat majd a későbbiekben :

Image

Nade nagyon elkalandoztam gondolataimban... A nap további része nagy részint eseménytelenül telt egészen délután 4 óráig mikor is elkezdődött a Birodalmi Főtanács ülése. Lévén, hogy én vagyok a Őfensége fő tanácsadója én is részt vehetek a tanács ülésein. Minthogyha csak a politikai és nézetbeli különbségeiket akarták volna szimbolizálni a császár felé, a Pontifexek és Inkvizítorok a császár baljára, a tábornokok és admirálisok a császár jobbjára ültek. Az ülésteremben már mindenki helyet foglalt Őfensége szándékosan késett 5 percet, míg engem előre küldött, hogy kihallgathassam az addig egymással acsarkodó vezetőket. Ám sajnos vita helyett pusztán a fülsüketítő csendet lehetett csak hallani. a Feszültség az idegesség és az intrika csendjét. Mikor Őfensége megérkezett minden jelenlévő felállt, és üdvözölték a császárt a "Dicsőség a Szentséges Császárnak!" felkiáltással. Hogy hány volt ebből a felkiáltásból tényleg őszinte, az már más kérdés...
Rögtön terítékre is került az első napirendi pont, az Alpha Centauri sorsa. Maximus Terakos Inkvizítor hamar neki kezdett mondanivalójának, melynek lényege egy az egyben tükrözte az Inkvizíció és a Birodalmi Egyház álláspontját a kérdésben. "Fenséged, ne adjon kegyelmet ezeknek az Istentelen teremtményeknek, sújtsunk le Isteni bölcsességünkkel, javaslom hajtsunk végre Exterminatust a bolygón és csak utána tegye rá bármelyik tagja a szent emberi fajnak a lábát erre a planétára..". -Julius Galba Birodalmi Admirális felcsattant és katonai hévvel rontott neki az Inkvizítornak kinek nem is hagyta, hogy végig mondja mondanivalóját. "Ugyan Terakos Inkvizítor! Több százmillió ember várja, hogy új földeket szerezzünk. Több százmillióan nyomorognak míg ti Inkvizítorok dőzsöltök a vagyonban! -Terakos kinek ősz szakálla még őszebbnek tűnt a dühtől pirossá vált arcától legalább ugyanakkora erővel félbeszakítja- "Hogy mered megkérdőjelezni a Szent Egyház és az Inkvizíció helyét Birodalmunkban?! Az ilyen eretnekségek vezetnek minket az Istentelen káoszba és bukásba nem vagytok többek... -A Császár határozottan kihasználva mély basszus hangját szakítja félbe a torzsalkodó vezetőket- "Elég legyen!"- A két vezető enyhén feszült arccal visszaül helyére, Terakos pedig helyreigazítja szakállát, miközben Julius Galba Admirális megtörli verejtékes homlokát. Majd Őfensége folytatja. "Mind a kettőtöknek részint igaza van. Mi vagyunk az igazi kiválasztott faj, minden más fajnak kötelessége és lételeme, hogy szolgáljon minket. Ebben mind a kettőtöknek egyet kell értenie. Viszont milliók hanem százmilliók várják utasításomat, az első kolonizáló hajó megépítésére melyhez így sincsenek meg még a kellő nyersanyagaink. Kettő direktívát adok hát meg a Birodalomnak, melyről nemsokára értesíteni fogjuk a főbb cégeket kutatási intézeteket. Első, naprendszerünk és a környező rendszerek teljes körű felmérés, naprendszerünk kolonizálása, és nyersanyagainak kiaknázása. Második pedig elegendő nyersanyag gyűjtése a Kolonizáló hajó megépítéséhez. Bárkinek akinek szavam ellen van kifogása az ma itt tegye meg, vagy hallgasson mindörökre és hajtsa végre utasításaimat! -A 3 tábornok és 3 admirális vagyis a katonai szekció rögtön "A Birodalomért!" felkiáltással üdvözölték a Császár szavait, a 3 Inkvizítor és a 3 Pontifex, tehát a vallási vezetők kissé hezitálva megismételte, agg korukhoz mérten kisebb intenzitással "A Birodalomért!" felkiáltást.
Megjegyzem a Birodalmi Főtanács már elszokott az ilyen karakán és kemény hozzáállástól. *kódolt bejegyzés* Titus Flavius Imperátorunk édesapja, gyakran csak hallgatott és bólogatott a papok szavaira, úgy tűnik most már más szelek járnak. *kódolt bejegyzés vége*

Este 7 óra felé az a megtiszteltetés ért, hogy együtt vacsorázhattam a Őfenségével. Bár kedves volt, nagyon sokat elmerengett gondolataiban. Mindannyian jól tudjuk, hogy a Hiperhajtómű feltalálása óta ez lesz a legnagyobb lépésünk a galaxis felé, a Terran Impérium és a kiválasztott szent emberi faj abszolút dominanciája felé. Mint ahogy minden igaz ember én is örömmel teszem sorsunkat a Császár bölcs kezeibe.

Dicsőség a szentséges Császárnak dicsőség az Impériumnak!

Bejegyzés Vége.


UI:
Várom a megjegyzéseket, véleményeket, ez kifejezetten inkább csak a bemutatást szolgálta, minimális játékbeli cselekmény volt inkább a Birodalom politikájának kis szegletét akartam érzékeltetni később több lesz a konkrét játékbeli akció. Időnként lehet 5 évet lehet 3-at de az is lehet 10-et fog ugrani az esemény. Attól függ mennyit játszok majd vele.
Image
David
Posts: 18
Joined: 2017. June 18., Sunday 20:50

Re: Stellaris

Post by David »

Nekem nagyon tetszett a történet :) Jó kedvcsináló! Kíváncsian várom a folytatást.
"Erősnek lenni olyan, mint úrinőnek lenni. Ha bizonygatnunk kell, hogy azok vagyunk, akkor már nem vagyunk azok." - M.Thatcher
"A világon két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. Bár az elsőben nem vagyok biztos." - A.Einstein
HappyVicca
Posts: 10
Joined: 2017. April 10., Monday 18:41
Location: Jászberény

Re: Stellaris

Post by HappyVicca »

Imádtam, jöhet még! :D
User avatar
Yusuf
Posts: 145
Joined: 2017. May 12., Friday 19:44

Re: Stellaris

Post by Yusuf »

Örülök neki, hogy tetszett :) Lehet időnként függetlenebb semleges nézőpontból is megközelítem a dolgokat, vagy a nagyobb történelmi eseményeket mint valami "Birodalmi Archívumból" látnánk, úgy mutatom be, időnként meg visszatérünk kedves tanácsadónkra :) Hétvégén folytatom majd, mivel szeretnék hozzá képeket is feltölteni, és ezeknek felbontása ugyan nem Full HD, de a sima HD felbontástól jobb ezért nehéz feltölteni őket innen vidékről, ahol most vagyok.
Image
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: Stellaris

Post by Cormac »

Jó lett, élvezetes. Én is kíváncsi vagyok a folytatásra. ;)
Post Reply