Total War történetek

Minden ami OFF, azaz ami nem a játékhoz tartozik..
Post Reply
David
Posts: 18
Joined: 2017. June 18., Sunday 20:50

Total War történetek

Post by David »

Sziasztok!

Medieval 2 Total Warral játszom mostanság. Arra gondoltam, hogy megosztom veletek a történetemet, hogy miként alakulnak az események a játékomban. Jó szórakozás addig, míg a Rep. be nem indul :)
"Erősnek lenni olyan, mint úrinőnek lenni. Ha bizonygatnunk kell, hogy azok vagyunk, akkor már nem vagyunk azok." - M.Thatcher
"A világon két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. Bár az elsőben nem vagyok biztos." - A.Einstein
David
Posts: 18
Joined: 2017. June 18., Sunday 20:50

Re: Total War történetek

Post by David »

Kezdem azzal, hogy mi alapján választottam ki, hogy mely népet vezetem.

Régebben játszottam több nemzettel is (skótokkal, angolokkal, magyarokkal) és az volt a tapasztalatom, hogy elindulni a játékban peremterületekről a legkönnyebb, amikor nem várható minden irányból támadás. Egyszerűbb védekezni. A skótokkal sikerült egy elég komoly hadjáratot vinnem, ám mindig a Pápa keresztbe tett ott ahol csak tudott. Eljutottam már odáig, hogy az orgyilkosaimmal a bíborosokra és magára a Pápára vadásztam. Nagyobb ellenfelem volt, mint bármelyik nagyhatalom.
Így aztán arra az elhatározásra jutottam, hogy olyan nemzet népét irányítom, ami távol esik a többiektől és arab. Ilyen kettő volt: Mórok (Almoravida Birodalom) és Egyiptom. Előbbire esett a választásom, mivel RTW-ben sokat játszottam már az egyiptomiakkal.

Diplomáciai törekvéseim:
A célom az volt, hogy Hispániát meghódítva törjek be Európába. Ebből az lett, hogy a Spanyolokkal erős szövetséget kötöttem és ütközőállamként használtam volna fel őket kezdetekben. Erre hamar kiderült, hogy semmi szükség, mivel a franciákkal is sikerült elég hamar szövetségre lépni és erős, megbízható kapcsolatot kiépíteni. Mikor Portugáliát elkezdtem kiirtani, akkor sikerült a skótokkal is szövetségre lépni, így már összesen három erős szövetségest tudhatok magam mögött. Később kiderült, hogy ennél jobb döntéseket nem is hozhattam volna. A spanyolokkal és a franciákkal sikerült kölcsönös haderő átvonulási engedélyben kiegyezni, ez nekem jól jött mivel a gyenge hadi flottám nem lenne képes a biztonságos haderőszállításra.

Terjeszkedéseim:
Mint említettem fentebb, Hispánia felé kezdtem el terjeszkedni. Ez abban merült ki, hogy a lázadó falvakat hamar elfoglaltam, majd kiűztem a portugálokat a területről. Szerencsétlenek Bordeuxba és Pamplonába menekültek, ám az én kezem, illetve hadseregem odáig is elért :) Eközben Afrikában Tuniszig terjesztettem ki a birodalmam.

Ezen a ponton viszont megtorpantam. A hadseregem nagyon nagy volt, a világon az egyik legnagyobb létszámú, ám fejletlen. A gazdaságomat most kivételesen nagyon elhanyagoltam. Körülbelül 25-30 körön keresztül vegetált két nagyobb haderőm. Az egyik Bordeaux-ban a másik Tuniszban. Nem volt lehetőség további hódításokra, mert Bordeauxban mindenki katolikus volt és amíg az imámok nem térítették meg az embereket, addig nem tudtam továbbmenni Anglia felé.

Tuniszban amiatt állt a sereg, mert időközben a Milánói hercegség kitalálta, hogy ők Tuniszt elfoglalják, ha már a szicíliaiakat képtelenek féken tartani. Azt hitték, hogy nagyon jó menedék lesz a városom. Tévedtek. Kr.u. 1244-ben volt egy óriási ütközet Tunisztól nem messze nyugatra. Kb. 1000 nem igazán modern katonám várt 1300 jól képzett milánói katonára. A csata nagyon kemény volt. A túlerő ellenére sikerült győzedelmeskednem, hiába voltak még erősebbek is. Ennek két oka volt. nálam egy képzett hadvezér vezette a csapatot, náluk pedig egy tapasztalatlan kapitány. A lovassággal megkerülve a seregüket felmorzsoltam őket, igaz a csata közepén majdnem áttörték a középső védelmet, de szerencsére időben léptem és így sikerre vezettem a csapatot. 600 foglyot ejtettem, a többit lemészároltam. Ez volt az a pillanat, mikor megnyíltak előttem keleten a lehetőségek.
Egyiptom megingását kihasználva diplomáciai úton tűzszünetért cserébe megszereztem tőlük Tripoliszt. Nagy segítség volt, ezáltal végre sikerült némileg fellendíteni a gazdaságot megfelelő építkezésekkel. Tudtam, hogy Egyiptom le lesz foglalva még egy darabig mások által (lentebb elmesélem), így visszavezényeltem a maradék sereget Tuniszba, feltöltöttem a csapatot és Cagliari felé vettem az irányt. A gyenge seregem viszonylag könnyen bevette a várost, nem volt túl nagy ellenállás. Nem gondoltam akkor még, hogy ez a város sok gondot fog nekem okozni. A szicíliaiaknak nagyon fájt rá a foguk, előlük szereztem meg, többször is megtámadták a várost. Legutoljára pedig maga a Pápa ostromolta meg. Szinte mindig ostrom alatt áll Cagliari, így kereskedelmi bevételem nem nagyon van belőle, de a nagy népessége miatt kizökkentett a pangó gazdaságból és sikerült komolyabb lépéseket tenni a gazdasági fellendülés érdekében. Pár ezer ember halálára azért szükség volt ehhez. Lemészároltam a lakosság egy részét mikor elfoglaltam.

Mindeközben Bordeaux-ban sikerült az iszlám vallást meghonosítani, így már csak az volt a kérdés, hogy a két megmaradt angol város közül melyiket támadjam meg. London és Bruges. Londonra esett a választásom. 3 egység őrizte, összesen 180 fővel, ám az én piciny 500 fős seregem nem volt képes másra, csak az ostrom fenntartására. Teltek a körök, azt vettem észre, hogy 3 hadvezér jelent meg, akkoriban válhattak nagykorúvá. Kezdtem lemondani a városról, mikor jött a csoda. A várvédők a legutolsó pillanatban támadtak ki, így komolyan le voltak amortizálva. A kezdeti 180as létszám, ami felduzzadt még 60 lovassal, hát összesen voltak 150-en. Nem volt kérdés a győzelem. Miután elfoglaltam a várost, 6000 embert lemészároltam, így maradt a lakosság még simán 20ezer felett és 19ezer pénzt is kaptam mellé.

Ez épp elég volt arra, hogy a drágább építkezéseket is megkezdjem a városaimban, így most már stabil gazdasági háttérrel, megbízható és erős szövetségesekkel a hátam mögött folytassam a hadjáratomat.

Érdekesség:
Céloztam arra, hogy Egyiptom meggyengült hirtelen. Ennek hátterében a Pápa áll. Kairó ellen keresztes hadjáratot hirdetett a Pápa. Már kezdtem elfelejteni ezt az egész ügyet, mikor a város alatt megjelent egy óriási skót hadsereg. Az egyiptomi haderőt két csata alatt bedarálta és így a harmadik csatában elfoglalta Kairót.
Mostanában kezdenek újra megerősödni az egyiptomiak, mert egyre nagyobb haderővel jönnek Tripolisz visszafoglalására. Bízom benne, hogy kicsiny és haditechnikailag fejletlen seregem azért vissza tudja még tartani egy darabig.


Képek:
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
"Erősnek lenni olyan, mint úrinőnek lenni. Ha bizonygatnunk kell, hogy azok vagyunk, akkor már nem vagyunk azok." - M.Thatcher
"A világon két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. Bár az elsőben nem vagyok biztos." - A.Einstein
User avatar
Yusuf
Posts: 145
Joined: 2017. May 12., Friday 19:44

Re: Total War történetek

Post by Yusuf »

Én mostanság inkább a Rome 2 Total wart nyomom. Lehet sznob vagyok, de mióta játszottam azzal meg a Shogunnal kissé esetlennek tűnik a katonák harca a csatamezőn. Tudom jól mikor csak a Medievalt ismertem akkor az volt a top, de így már nagyon más. Sajnos viszont az Attila Total War a gyenge optimalizáció(AMD kártyákon gyengén fut) miatt kimarad nekem...
Image
David
Posts: 18
Joined: 2017. June 18., Sunday 20:50

Re: Total War történetek

Post by David »

Sajnos nem tudom magyarítani a Rome 2-t, ezért nem játszom vele, pedig nagyon jónak tűnik. Az Attila-val meg még csak barátkozom. Kissé lassan tölti be a játék a mentést, de utána minden okés. (i5 6400, gtx 950 2gb, 8gb ddr4 ram)

Hamarosan folytatom a leírásomat, de mostanság keveset tudok játszani, fél óráért nem éri meg leülni a játékhoz. Akkor írok majd a történésekről, amikor már lesz sok-sok dolog, amiről lehet írni. A folytatás nagyon izgalmasnak ígérkezik :)
"Erősnek lenni olyan, mint úrinőnek lenni. Ha bizonygatnunk kell, hogy azok vagyunk, akkor már nem vagyunk azok." - M.Thatcher
"A világon két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. Bár az elsőben nem vagyok biztos." - A.Einstein
User avatar
Yusuf
Posts: 145
Joined: 2017. May 12., Friday 19:44

Re: Total War történetek

Post by Yusuf »

Nem nehéz az annyira angolul :D
Milyen beállításokon játszod az Attilát? Nekem egy Lenovo Z51 Intel I7 U-5500 2 magos 2.4 ghz-es procim van, AMD Radeon R9 M375 2GB (van Integrált Intel is benne de játéknál nem azt használja nyilván :D) meg 4GB DDR4(talán) Ram... Azt mondjuk lehet bővítem 8-ra majd, de kötve hiszem hogy ezért megy minimumon se... :D Rome Total War sima HD felbontáson highon elmegy nagyobb csatáknál minimális laggal (lemegy végesetbe 25 fps-ig, de 30 körül táncolgat, közepes és ksiebb csatáknál vagy ha egy adott helyre zoomolok a nagy tömeg helyett van 40-45 fps is) Attial viszont katasztrófa... Full minimum minden 1024x768 felbontás és egy közepes csatánál is 25 fps max... nonszensz :D
Image
User avatar
Yusuf
Posts: 145
Joined: 2017. May 12., Friday 19:44

Re: Total War történetek

Post by Yusuf »

Amúgy lehet én is lövök pár képet. Esetleg a kedves közönség Stellaris "végigjátszásban" nem érdekelt véletlen? :D Én arról irkálnék szívesen, nem tudom ismeritek e :)
Image
David
Posts: 18
Joined: 2017. June 18., Sunday 20:50

Re: Total War történetek

Post by David »

Ha nem felejtem el, hétvégén megnézem a beállításokat :)

Stellarist kipróbáltam, torrentről leszedtem, bemagyarítottam, azzal amit találtam.. Hát így se jöttem rá, hogy mit hogyan merre. Ez volt az első játék, amiben nem értem hogy mit és hogyan lehet tenni-venni :D :D
"Erősnek lenni olyan, mint úrinőnek lenni. Ha bizonygatnunk kell, hogy azok vagyunk, akkor már nem vagyunk azok." - M.Thatcher
"A világon két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. Bár az elsőben nem vagyok biztos." - A.Einstein
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: Total War történetek

Post by Cormac »

Yusuf: Részemről jöhet a Stellaris is, érdekel..de ne csak képek legyenek, kell leírás is (és ne itt a TW-s topikba ha kérhetem)! ;)

Dávid: Én az arab oldallal nehezebben tudok azonosulni (sosem voltam velük), de az biztos hogy szép kihívás amit találtál. :)
Kíváncsi vagyok, sikerült-e erősödnöd és az erősödő Egyiptomi kihívást hogyan kezeled, illetve lett-e másik feltörekvő ellenfél?
User avatar
Yusuf
Posts: 145
Joined: 2017. May 12., Friday 19:44

Re: Total War történetek

Post by Yusuf »

Okés, nyitottam neki külön topicot :) 1-2 napon belül majd érkezik az első kis történet a Terran Impériumról :)
Image
Post Reply