OFF topik

Minden ami OFF, azaz ami nem a játékhoz tartozik..
Post Reply
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

OFF topik

Post by Cormac »

Hajrá! :)
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: OFF topik

Post by Cormac »

Mivel a játékban is majd lehet vírusokat íratni, ezért életszerű ha tudtok róla:
Már minden rendszeren terjed!!
wannacry.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
HappyVicca
Posts: 10
Joined: 2017. April 10., Monday 18:41
Location: Jászberény

Re: OFF topik

Post by HappyVicca »

Nem vagyok képben az ilyesmivel, ez pontosan mi akar lenni?
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: OFF topik

Post by Cormac »

Ohh hát most nagyon terjed a világon a legújabb zsaroló vírus, wannacry néven fut (hírekben is biztos hallottál róla).
Egy ráérő vicces programozó pedig, akinek még van régi C=64-es gépe megcsinálta a képernyőjén, hogy úgy nézzen ki, mintha a C=64-et is megfertőzte volna ez a vírus (természetesen nem tudja és szinte senki nem használ már Commodore 64-et)...sz'al ez csak egy vicc. ;)

Nekem azért tetszett - nagyon - ez a kép, mert régóta nem láttam az emulátoron kívül C=64-et működni (C=64-es volt a második számítógépem).
HappyVicca
Posts: 10
Joined: 2017. April 10., Monday 18:41
Location: Jászberény

Re: OFF topik

Post by HappyVicca »

Értem és köszönöm. U.I.: te(márha tegeződhetünk) véletlen nem szerepjátékozol?
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: OFF topik

Post by Cormac »

Itt a tegeződés az elfogadott, úgyhogy nyugodtan (először azt olvastam (késő van): "U.I.:te(marha tegeződhetünk...") ;)

Asztali szerepjátékokra évek óta nem volt időm, gépen néha előrántok valamit, de az is túl sok időt vesz el...viszont itt van nekem a Republik, ebben élem ki ez irányú igényemet (imádok pl. konkrét haderős, vagy titkosszolgálati akciót elmesélni játékosoknak, volt hogy "titkos" chaten egyszerre 2-3 játékosnak is meséltem egy akciót..amolyan real time...na ezeket az órákat nagyon élvezem).
Sz'al a kérdésedre válaszolva mostanában RPG asztalok mellett nem vagyok megtalálható, az már csak a múltam része.
HappyVicca
Posts: 10
Joined: 2017. April 10., Monday 18:41
Location: Jászberény

Re: OFF topik

Post by HappyVicca »

Akkor jól sejtettem. :)

Van rá esély hogy idén elindul a játék? Tudom korai de azért valami morzsa jó lenne :)
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: OFF topik

Post by Cormac »

Hát ezerrel azon dolgozunk, hogy minél előbb elinduljon a játék...de abban biztos vagyok, hogy ez idén lesz (legalábbis mi mindent megteszünk érte).

A morzsákról jut eszembe: tervezzük (bár a többes szám még nem jogos, mivel Zsoltit még nem kérdeztem :)), hogy időnként kirakunk egy játékos szavazást, hogy Ti milyennek szeretnétek, illetve milyennek gondoljátok az új részt...és természetesen a szavazás eredményével együtt igyekszünk a lehető legpontosabb választ (minimum részválaszt) adni nektek az adott témában. Így apró morzsák érkeznek a játékról, szórakozunk picit és érdemes ide látogatni (+regisztrálni) az új infókért.
HappyVicca
Posts: 10
Joined: 2017. April 10., Monday 18:41
Location: Jászberény

Re: OFF topik

Post by HappyVicca »

Cormac wrote: 2017. May 21., Sunday 22:20 Hát ezerrel azon dolgozunk, hogy minél előbb elinduljon a játék...de abban biztos vagyok, hogy ez idén lesz (legalábbis mi mindent megteszünk érte).

A morzsákról jut eszembe: tervezzük (bár a többes szám még nem jogos, mivel Zsoltit még nem kérdeztem :)), hogy időnként kirakunk egy játékos szavazást, hogy Ti milyennek szeretnétek, illetve milyennek gondoljátok az új részt...és természetesen a szavazás eredményével együtt igyekszünk a lehető legpontosabb választ (minimum részválaszt) adni nektek az adott témában. Így apró morzsák érkeznek a játékról, szórakozunk picit és érdemes ide látogatni (+regisztrálni) az új infókért.
Remek lenne, és bíztató hogy idén elkészül :)
User avatar
Yusuf
Posts: 145
Joined: 2017. May 12., Friday 19:44

Re: OFF topik

Post by Yusuf »

Szokta itt valaki nézni a House of Cards-ot rajtam kívül? :D
Image
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: OFF topik

Post by Cormac »

Szia,
Hát mi nem, de a nézett sorozataink pihenni mennek a nyárra, így keresünk valami jót amivel kitölthetjük az időt.

Mondasz pár sort milyen ez a -láttam a magyar fordítást: - kártyavár? Mire hasonlít? Mitől jó?
User avatar
Yusuf
Posts: 145
Joined: 2017. May 12., Friday 19:44

Re: OFF topik

Post by Yusuf »

Igen, az a magyar neve. :)

Egyrészt szerintem a sorozatban Kevin Spacey alakítása zseniális. Szerintem nagyon jól bemutatja az amerikai politikai rendszert. A sorozatfőszereplője Underwood nagyon nagy taktikus, viszont rendkívül bosszúálló, igazából egy igazi anti-hős. Nem spoilerezek, ezért nem árulom el miért is, de egy olyan karakter a számomra aki rendkívül sok dolog miatt unszimpatikus, de lenyűgöz, hogy milyen ügyesen játssza ki egymás ellen az embereket, használja ki jól a helyzeteket.
Az egyébként, hogy csak Spaycet emelem ki az egy dolog, de a többi színész is kitesz magáért. Nekem, mint a politikát kedvelő embernek tetszik, még ha annak a mocskos oldalát is mutatja be. Semmit nem veszt vele az ember, ha belekezd nézni, már az 5. évadánál jár, ha nagyon nem jön be maximum abbahagyja :) Viszont egy esélyt megérdemel szerintem.
Image
David
Posts: 18
Joined: 2017. June 18., Sunday 20:50

Re: OFF topik

Post by David »

Sziasztok :) Újra itt :)
"Erősnek lenni olyan, mint úrinőnek lenni. Ha bizonygatnunk kell, hogy azok vagyunk, akkor már nem vagyunk azok." - M.Thatcher
"A világon két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. Bár az elsőben nem vagyok biztos." - A.Einstein
David
Posts: 18
Joined: 2017. June 18., Sunday 20:50

Re: OFF topik

Post by David »

Holnap, vagyis ma délután rakok ki egy kis szösszenetet a medieval2-ben eltöltött játékom helyzetéről. emlékszem, hogy régebben volt rá igény, gondoltam felelevenítem ezt a régi szokást :)
"Erősnek lenni olyan, mint úrinőnek lenni. Ha bizonygatnunk kell, hogy azok vagyunk, akkor már nem vagyunk azok." - M.Thatcher
"A világon két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. Bár az elsőben nem vagyok biztos." - A.Einstein
HappyVicca
Posts: 10
Joined: 2017. April 10., Monday 18:41
Location: Jászberény

Re: OFF topik

Post by HappyVicca »

Sziasztok! :)

Cormac, tudom tudom szörnyen türelmetlen vagyok de eddig birtam visszatartani... mikor lesz valami infó? Csak egy pici morzsa, egy nagyon pici morzsácska? :cry:
David
Posts: 18
Joined: 2017. June 18., Sunday 20:50

Re: OFF topik

Post by David »

Nagyon kihalt a fórum még :(
"Erősnek lenni olyan, mint úrinőnek lenni. Ha bizonygatnunk kell, hogy azok vagyunk, akkor már nem vagyunk azok." - M.Thatcher
"A világon két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. Bár az elsőben nem vagyok biztos." - A.Einstein
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: OFF topik

Post by Cormac »

Olvastam Vicca hsz-ét, de még nem dőlt el, hogy mikortól kezdjük csepegtetni a morzsákat és ezért nem reagáltam rá..

De te még nem írtad a medieval 2 élményeidet, anno is szerettem olvasni őket...jó kikapcsolódás...igaz nem sokan nézünk (még) erre, de azért hajrá, én kíváncsian várom! :)
David
Posts: 18
Joined: 2017. June 18., Sunday 20:50

Re: OFF topik

Post by David »

Hamarosan megírom a folytatást, van esemény bőven :)
"Erősnek lenni olyan, mint úrinőnek lenni. Ha bizonygatnunk kell, hogy azok vagyunk, akkor már nem vagyunk azok." - M.Thatcher
"A világon két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. Bár az elsőben nem vagyok biztos." - A.Einstein
David
Posts: 18
Joined: 2017. June 18., Sunday 20:50

Re: OFF topik

Post by David »

Elnézést kérek, hogy a total war történetem megrekedt. Munkahelyváltáson mentem át, emiatt kevesebb időm van, aztán meg elragadott a hoi4, most azt nyúzom. Nem eredetiben van meg, de elvagyok vewle nagyon. Esetleg lenne kedve valakinek társulni? :) Hétvégente ráérek :)
"Erősnek lenni olyan, mint úrinőnek lenni. Ha bizonygatnunk kell, hogy azok vagyunk, akkor már nem vagyunk azok." - M.Thatcher
"A világon két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. Bár az elsőben nem vagyok biztos." - A.Einstein
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: OFF topik

Post by Cormac »

Elnézve...legalábbis akkor, ha mielőbb elolvashatjuk az élménybeszámolódat. :)
A HOI4 sem rossz...de én idő hiányában nem tudok csatlakozni semmilyen partyhoz.
Becky
Posts: 3
Joined: 2017. September 2., Saturday 7:35

Re: OFF topik

Post by Becky »

Sziasztok!

Oh, nagyon sajnálom hogy lemaradtam a játékról :S


és ahogy látom még idő mire elkészül, gondolom csak jövőre lesz belőle valami.

Az ittenieket kérdezném, van esetleg ehhez hasonló játék? Reménykedem hogy csak indított valaki ilyesmit, annyira jó lenne ha lenne. Ha esetleg ismertek, kérlek írjátok meg! Előre is köszönöm! Meg sok sikert az oldal fejlesztéséhez! :)
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: OFF topik

Post by Cormac »

Szia Becky, üdv közöttünk! :)

Hát igen, játék már most az új részig sajnos nincsen.
Magyar nyelven is játszható hasonló játékot keresel? Olyanról sajnos nem tudok, csak angol nyelvűeket.

Itt van például a www.nationstates.net , ahol aktívan zajlik az élet, bár kissé irreális a naponta elpukkanó több ezer atomtöltet...de azért vannak benne jó ötletek is.
Vagy említhetném a http://www.particracy.net/-et is, ahol a politikai oldal elég erős lett, a többit viszont hiányosnak gondolom.
Ezek a webes alapú hasonló játékok (de van még egy gyöngyszem, amelyet direkt nem linkelek be és ami érzésem szerint jelenleg vinné a piacon a pálmát (mi is hasonlót készítünk csak más koncepcióval), de úgy tűnik hogy ők nem tudnak megjelenni pár bosszantó és komoly hiba miatt (amelyek miatt újra kell gyúrniuk a játékot ha meg akarnak valaha jelenni))...

Viszont ha az asztali programok felé mozdulunk, akkor ajánlhatom a Superpower 2-őt, a Supreme Rulert, netán a Hearts of Iron részeit, de talán még a Power & Revolution is érdekes lehet, de ha elmegyünk a stratégia irányába akkor a Command Modern Air / Naval Operations-t tudnám meleg szívvel ajánlani neked mint modern hadi homokozót, a komplexitása miatt pedig a saját kedvencem a régebbi Civilisation 4 de csak modokkal alaposan tunningolva....

Ezek mind valamennyire hasonlítanak a Republikra, és így ameddig nem jöhetünk az új résszel - mert bizony jól érzed, a teljes játék nem idén érkezik (ámbár lehetséges, hogy még idén kijövünk egy olyan alappal, ami már az új rész alapjaira épül, csak éppen a körítés nem lesz még az új) -, szóval addig is el lehet szórakozni a fentiekkel..és időnként érdemes ide nézni, plusz feliratkozni a topikokra, hogy a fórummotor értesítsen ha jön új hozzászólás. :)

Nekem a fenti játékok ugrottak hirtelen be, esetleg tud valaki másikat is?

C.
Becky
Posts: 3
Joined: 2017. September 2., Saturday 7:35

Re: OFF topik

Post by Becky »

Hű köszönöm szépen, sokat segítettél! :)
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: OFF topik

Post by Cormac »

Sziasztok,

Azon gondolkodom, készítek - ha van rá igényetek - egy a Republik játék fejlesztéséről egy "bepillantás a kulisszák mögé" témájú anyagot.

Úgy gondolom, leírnám hírlevelekbe vagy/és videóra venném az olyan infókat, amelyekkel jobban képbe kerültök, milyen buktatók vannak ezen a területen és milyen megoldások...

Ebből akár tanulhatnak azok is, akik gondolkodtak már saját játékfejlesztésen. De ha más haszna nincs is, az aktuális állapotokról kaphattok infót.

Végtére is nem most kezdtem a játékfejlesztő szakmát és mára már iszonyat mennyiségű és mélységű tapasztalat gyűlt össze az évek alatt.
Természetesen ingyenes a dolog, pontosabban egy email cím lesz az ára amire küldhetem az anyagot...ráadásul nem megy az új rész fejlesztésének a rovására sem.

Úgy is készülőben van egy tananyag, ami részben érinti ezt a témát, így a Republik új részének fejlesztését amellett tudnám kezelni.

Mi a véleményetek, érdekel titeket egy ilyen anyag?
Becky
Posts: 3
Joined: 2017. September 2., Saturday 7:35

Re: OFF topik

Post by Becky »

Cormac wrote: 2017. October 19., Thursday 19:47 Sziasztok,

Azon gondolkodom, készítek - ha van rá igényetek - egy a Republik játék fejlesztéséről egy "bepillantás a kulisszák mögé" témájú anyagot.

Úgy gondolom, leírnám hírlevelekbe vagy/és videóra venném az olyan infókat, amelyekkel jobban képbe kerültök, milyen buktatók vannak ezen a területen és milyen megoldások...

Ebből akár tanulhatnak azok is, akik gondolkodtak már saját játékfejlesztésen. De ha más haszna nincs is, az aktuális állapotokról kaphattok infót.

Végtére is nem most kezdtem a játékfejlesztő szakmát és mára már iszonyat mennyiségű és mélységű tapasztalat gyűlt össze az évek alatt.
Természetesen ingyenes a dolog, pontosabban egy email cím lesz az ára amire küldhetem az anyagot...ráadásul nem megy az új rész fejlesztésének a rovására sem.

Úgy is készülőben van egy tananyag, ami részben érinti ezt a témát, így a Republik új részének fejlesztését amellett tudnám kezelni.

Mi a véleményetek, érdekel titeket egy ilyen anyag?
Szia!

Nem tudnám szavakba önteni hogy engem mennyire érdekel ^^
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: OFF topik

Post by Cormac »

Ok, köszi a véleményed. :)
Alakstra
Posts: 4
Joined: 2017. July 19., Wednesday 9:38

Re: OFF topik

Post by Alakstra »

Hello mindenki,

most olvasom a dolgot, amit kiírtatok az avatári közleménybe. Szerintem, és én eddig is így gondoltam, hogy ha a régi forma, világpiac, ksz-ek, az az egyszerűbb körváltós weboldal, plusz a vastag diplomácia rész amit itt a fórumon ki lehetett élni maradna, akkor szerintem nem kell semmilyen változás - minek, kinek? Azt is élveztük.

Üdv
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: OFF topik

Post by Cormac »

Szia Alakstra,

Örülök, hogy írtál.
Sok tekintetben igazad van, a hiányt pótolná ha játszanánk páran akár a régi szabályokkal egy jó kis régimódi Republikot..sok idő sem lenne belekezdeni, mivel a régi weboldal még megvan, amit csak működésre kell bírni...csak hát egyedül biztosan kevés lennék a játékot vezetni (a diplomácia rengeteg időt elvenne) és Zsoltiról sajnos semmi hírem.
No meg azt sem látom, mennyien is játszanánk.

Így adja magát a kérdés, ki játszana egy régimódi Repet? Tegye fel a kezét, aki játszana (és olvassa a fórumot)!

Amúgy meg érdekelne, veletek mi van, kinek hogy alakul az élete? Írjatok magatokról pár sort!

C.
User avatar
Csaboleon
Olaszország
Posts: 162
Joined: 2017. May 12., Friday 19:59
Location: Budapest

Re: OFF topik

Post by Csaboleon »

Sziasztok!

Én is szívesen játszanék a régi verzióval, mert azt nagyon kedveltem. Amúgy pörög az élet. A fiam másfél éves, bölcsis. Kész kihívás. :D A tanárság mellett pedig elvégeztem a tb és bérügyintéző szakmát, és ebben a témában cikkeket is írok. :D Röviden most ennyi.
Image
User avatar
Nightwolf
Oroszország - ENSZ BT állandó tag
Posts: 60
Joined: 2018. March 18., Sunday 12:44
Location: Ágasegyháza

Re: OFF topik

Post by Nightwolf »

Sziasztok!

Én is benne lenék egy kis retro republikban! :lol: :D
Később majd írok bővebben.

Üdv.:
Wolfi
Image
User avatar
Imperator
Posts: 198
Joined: 2017. May 16., Tuesday 12:56

Re: OFF topik

Post by Imperator »

Sziasztok!

Nagyon jó lenne ismét játszani! Én benne vagyok!
Image
"Ne ragaszkodj a világhoz, használd. A rugalmasság a háború művészetének operatív elve." Sun Tzu
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: OFF topik

Post by Cormac »

Örülök, hogy játszanátok....én is szívesen vezetnék ismét. :)


Ezek szerint öt játékossal tudnánk játszani? Hmm...
Igaz nem egészen erről volt szó, de érdekelne, mit szólnátok a következőhöz?
Az új Rep egy már szimulált, kész részét kiemelném és azzal játszanánk, de mondom is konkrétan mire gondoltam:

Tudjátok, hogy a szívem elsősorban mindig is a fejlődés és a haderők felé hajlott, nem volt véletlen hogy általában elsősorban Zsolti vitte a diplomáciát (nagyon jól). Így most egy olyan játékon gondolkodom, ami alapvetően ezekre épül. Mivel az NJK diplomáciát az állandó időhiány miatt csak nyögvenyelősen tudnám vinni, ezért alapvetően nagyon kevés NJK országgal gondolnám a játékot és részben automatizált körváltásokkal....
Valószínűleg egy fiktív, kitalált helyszínen zajlana a játék. Mivel 3-4-5 játékossal számolhatunk és 1 avatarral, legyen mondjuk 3 oldal (azaz szövetség) a játékban, és legyen mindegyik 3-6 országgal.

A 3 oldalból 2 lenne választható, a harmadik tisztára NJK terület lenne. Indulásként mindkét játszható oldal nagyjából hasonló "összerősség"-gel bírna.
Természetesen minden oldalon lenne:
- minimum egy ütősebb haderővel bíró ország (technológiai vagy tömeghaderővel ugyanakkor közepesebb "hadiszinttel" bíró),
- minimum egy termelésben potenciális ország,
- valamint minimum egy "fejlődő" ori.

Ahogy eddig is, csak a diplomácia menne itt a fórumon, minden más a weben.
A játék gazdasági oldala, a fejlődés és fejlesztés hasonlítana az eddigiekhez, esetleg csak kevesebb adattal operálva.
A körváltásokat tekintve továbbra is két szintre gondolok, egy nagyobb gazdasági váltásra (ahol nekem kell nyomnom a körváltást..vagy mehetne automatikusan ez is, meglátjuk) és egy 2-3 naponta automatikus haderős körváltásra...mivel a haderős körváltásból egy teljes (gazdasági) körváltás közben bármennyi lehet (nem kell előre megmondani mennyi), így folyamatosan mehetne a játék.

Mivel a legtöbb tevékenység automatikusan világhírt generálna és a mozgások, a BO és a harcok is automatikusan működnének (kiválasztod mit akarsz és az eredmény automatikusan jön), így elvileg túl sok avatari feladat a weben nem lesz és gördülékenyen megy majd a játék.

A hadi játékokra már megvannak a tervek, nagyjából itt is azt hoznám be amit az új részhez terveztem.

A diplomáciához sem nagyon kell játékvezető, mivel elsősorban egymással fogtok dumcsizni.

Az új részt is ilyen automatikusra terveztük, így ezzel részben be lehetne vezetni az oda tervezett elgondolásokat is.

Ha nem teljesen tiszta valamelyik rész, írjátok és kifejtem, de a véleményetekre is nagyon kíváncsi vagyok...mit szóltok hozzá?
User avatar
Yusuf
Posts: 145
Joined: 2017. May 12., Friday 19:44

Re: OFF topik

Post by Yusuf »

Késve bár, de törve nem, én is szívesen részt vennék valami "old school" szerű játékban :D
Image
User avatar
Yusuf
Posts: 145
Joined: 2017. May 12., Friday 19:44

Re: OFF topik

Post by Yusuf »

(egyébként, ha valaki esetleg anno elcsodálkozott volna, hogy miért maradt abba hirtelen a Stellaris "történetecském" és vetélt el elég hamar, az köszönje meg a szétolvadó AMD VGA-mnak :D az egy jó 2 hónapra míg meg nem javították kiütött a menetből, utána meg jöttek a munkás hétköznapok és elfelejtettem bevallom őszintén)
Image
BooTy
Posts: 3
Joined: 2017. June 22., Thursday 11:09

Re: OFF topik

Post by BooTy »

Sziasztok!

Engem is érdekelne egy kis játék. A régi idők emlékére... :)

Üdv,
Gábor
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: OFF topik

Post by Cormac »

Yusuf wrote: 2018. July 3., Tuesday 0:37 (egyébként, ha valaki esetleg anno elcsodálkozott volna, hogy miért maradt abba hirtelen a Stellaris "történetecském" és vetélt el elég hamar, az köszönje meg a szétolvadó AMD VGA-mnak :D az egy jó 2 hónapra míg meg nem javították kiütött a menetből, utána meg jöttek a munkás hétköznapok és elfelejtettem bevallom őszintén)
Sajnálattal olvastam, jó lett volna még a sztoriból. :)


Tehát akkor egy kis régi (old school) játék érdekelne titeket?
Tegye fel a kézét, akit igen.


Vagy ez is beleférne nektek? :
Cormac wrote: 2018. June 30., Saturday 0:10 Az új Rep egy már szimulált, kész részét kiemelném és azzal játszanánk, de mondom is konkrétan mire gondoltam:

Tudjátok, hogy a szívem elsősorban mindig is a fejlődés és a haderők felé hajlott, nem volt véletlen hogy általában elsősorban Zsolti vitte a diplomáciát (nagyon jól). Így most egy olyan játékon gondolkodom, ami alapvetően ezekre épül. Mivel az NJK diplomáciát az állandó időhiány miatt csak nyögvenyelősen tudnám vinni, ezért alapvetően nagyon kevés NJK országgal gondolnám a játékot és részben automatizált körváltásokkal....
Valószínűleg egy fiktív, kitalált helyszínen zajlana a játék. Mivel 3-4-5 játékossal számolhatunk és 1 avatarral, legyen mondjuk 3 oldal (azaz szövetség) a játékban, és legyen mindegyik 3-6 országgal.

A 3 oldalból 2 lenne választható, a harmadik tisztára NJK terület lenne. Indulásként mindkét játszható oldal nagyjából hasonló "összerősség"-gel bírna.
Természetesen minden oldalon lenne:
- minimum egy ütősebb haderővel bíró ország (technológiai vagy tömeghaderővel ugyanakkor közepesebb "hadiszinttel" bíró),
- minimum egy termelésben potenciális ország,
- valamint minimum egy "fejlődő" ori.

Ahogy eddig is, csak a diplomácia menne itt a fórumon, minden más a weben.
A játék gazdasági oldala, a fejlődés és fejlesztés hasonlítana az eddigiekhez, esetleg csak kevesebb adattal operálva.
A körváltásokat tekintve továbbra is két szintre gondolok, egy nagyobb gazdasági váltásra (ahol nekem kell nyomnom a körváltást..vagy mehetne automatikusan ez is, meglátjuk) és egy 2-3 naponta automatikus haderős körváltásra...mivel a haderős körváltásból egy teljes (gazdasági) körváltás közben bármennyi lehet (nem kell előre megmondani mennyi), így folyamatosan mehetne a játék.

Mivel a legtöbb tevékenység automatikusan világhírt generálna és a mozgások, a BO és a harcok is automatikusan működnének (kiválasztod mit akarsz és az eredmény automatikusan jön), így elvileg túl sok avatari feladat a weben nem lesz és gördülékenyen megy majd a játék.

A hadi játékokra már megvannak a tervek, nagyjából itt is azt hoznám be amit az új részhez terveztem.

A diplomáciához sem nagyon kell játékvezető, mivel elsősorban egymással fogtok dumcsizni.

Az új részt is ilyen automatikusra terveztük, így ezzel részben be lehetne vezetni az oda tervezett elgondolásokat is.

Ha nem teljesen tiszta valamelyik rész, írjátok és kifejtem, de a véleményetekre is nagyon kíváncsi vagyok...mit szóltok hozzá?
HappyVicca
Posts: 10
Joined: 2017. April 10., Monday 18:41
Location: Jászberény

Re: OFF topik

Post by HappyVicca »

Mikor kezdünk? :D
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: OFF topik

Post by Cormac »

Mindjárt...mindjárt...mindjárt mondom.

No kérem szépen tegye fel a kezét, akit érdekelne újra a Republik!
Az utolsó játszható verzió...nos ki van velünk? Kezeket fel! :)
User avatar
Csaboleon
Olaszország
Posts: 162
Joined: 2017. May 12., Friday 19:59
Location: Budapest

Re: OFF topik

Post by Csaboleon »

Én benne vagyok. Szívesen játszanék. :)
Image
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: OFF topik

Post by Cormac »

Szuper, felírtalak. ;)
Kapni fogsz üzenetet, ha közeledik az idő.
Alakstra
Posts: 4
Joined: 2017. July 19., Wednesday 9:38

Re: OFF topik

Post by Alakstra »

Én is. :D
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: OFF topik

Post by Cormac »

Szuper, akkor már ketten vagytok felírva. :)
David
Posts: 18
Joined: 2017. June 18., Sunday 20:50

Re: OFF topik

Post by David »

Üdv, most olvastam Fb-n a hírt, jönnék én is :)
Látom még azért van igény a játékra, ez jó hír :)
"Erősnek lenni olyan, mint úrinőnek lenni. Ha bizonygatnunk kell, hogy azok vagyunk, akkor már nem vagyunk azok." - M.Thatcher
"A világon két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. Bár az elsőben nem vagyok biztos." - A.Einstein
User avatar
Yusuf
Posts: 145
Joined: 2017. May 12., Friday 19:44

Re: OFF topik

Post by Yusuf »

Sziasztok!

Én is jönnék még, ha beleférek :)
Image
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: OFF topik

Post by Cormac »

4 játékos, szuper. :)

BÚÉK nektek!
User avatar
Yusuf
Posts: 145
Joined: 2017. May 12., Friday 19:44

Re: OFF topik

Post by Yusuf »

Boldog új évet mindenkinek! :)
Image
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: OFF topik

Post by Cormac »

BOLDOG ÚJ ÉVET MINDENKINEK!

Zsoltival közösen dolgozunk egy régi/új rész beizzításán (akiknek már nagyon hiányzik a game, azoknak ez jó hír), emiatt a közelmúltban többször személyesen is találkoztunk.
Kezdési időpontról folyamatosan fogunk tájékoztatni titeket..
Először csak zártkörűen fog menni a játék, azaz csak azok a régi játékosok lesznek behívva, akik itt jelezték/jelzik (a regisztráció le van állítva, így újak nem jöhetnek..még). Aztán ha majd úgy alakul, hogy több időnk lesz, akkor bővítjük a játékosok körét is és csatlakozhatnak majd mások is (bár ez nem garantált). Az első időket egyfajta tesztidőszaknak is fel lehet fogni, bár elsődleges célja a kóros Republik hiány megszüntetése lesz és semmi több.

Más. Az elmúlt időben készítettem egy nem a játékkal összefüggő mobilos alkalmazást (viszont ha jól fog menni, akkor az a Repnek is jót tesz majd), és arra kérnék mindenkit aki ezt olvassa, hogy nézzétek meg és véleményezzétek a Google Áruházban....ha pedig megosztjátok minél több helyen (holnaptól nemzetközivé válik, így külhonban is lehet osztani), azt is külön köszönöm.

Az ingyenes verzió ide kattintva elérhető...

Előre is köszönöm.
User avatar
Csaboleon
Olaszország
Posts: 162
Joined: 2017. May 12., Friday 19:59
Location: Budapest

Re: OFF topik

Post by Csaboleon »

Várom már a kezdést. :D Az appot majd mindenképp megnézem. :)
Image
User avatar
Imperator
Posts: 198
Joined: 2017. May 16., Tuesday 12:56

Re: OFF topik

Post by Imperator »

Én is játszanék. Jelentkezem ha még nem késő. Nagyon várom a játékot.
Image
"Ne ragaszkodj a világhoz, használd. A rugalmasság a háború művészetének operatív elve." Sun Tzu
User avatar
Cormac
játékvezető (avatar)
Posts: 1134
Joined: 2016. September 26., Monday 9:31
Contact:

Re: OFF topik

Post by Cormac »

Imperator wrote: 2019. February 11., Monday 16:09 Én is játszanék. Jelentkezem ha még nem késő. Nagyon várom a játékot.
Oké, veled is számolunk.


Örülök, hogy itt vagytok. :)
Post Reply